Arnaud Démare letos poprvé vítězně

04.04.2021 | Jiří Vlasák, foto: La Roue Tourangelle

Další závod francouzského poháru v silniční cyklistice, La Roue Tourangelle (1.1), dospěl podle očekávání do sprinterské koncovky. V ní se letos poprvé prosadil Arnaud Démare (FDJ) před Nacerem Bouhannim (Arkéa) a Marcem Sareauem (AG2R). Tedy kompletní domácí stupně vítězů.

204 km dlouhý závod byl sice celý zvlněný, ale ne natolik, aby eliminoval sprintery. Pro Francouze jsou domácí závody vždy velmi prestižní. Na startu nechyběl žádný významnější francouzský celek. Jedničkami týmů byli vesměs sprinteři, porotože se hromadný závěr předpokládal. A také k němu došlo. Na stupních vítězů tři domácí sprinteři ze třech domácích špičkových týmů. Stejný čas jako vítězi byl připsán dalším 40 cyklistům.

Z World úrovně kromě všech francouzských se účastnil pouze belgický Intermarché. Původně byl nahlášen i španělský Equipo Kern Pharma s Vojtou Řepou, ale nakonec se na startu neobjevili. Byli tu i cyklisté Gazpromu, ale tentokrát bez českých cyklistů.