Rozjeli jsme se do 128. sezóny

05.11.2019 | Karel Kopr

Rozjeli jsme se do 128. sezóny

A jak by také ne, vždyť to byli právě cyklisté, kteří přesně před 127 lety založili samostatný cyklistický odbor Řečnického a literárního spolku Slavia s názvem Akademický cyklistický odbor Slavia ACOS.

Sobotní den 2. 11. 2019 začal pro cyklisty ze Slavie již ráno. Konala se totiž Tour de Slavia 2019, Slávistické dušičky, tradiční jízda historií Slavie opět v režii cyklistů.

V 9 hodin vyrazili od fotbalového stánku Slavie směrem na Ohradu. Pokud vás zajímá, proč právě na tuto žižkovskou křižovatku? Odpověď je tu: Právě na Ohradě si první Slávisté pronajali cvičnou louku od Sokolu Blesk a začali zde jezdit na kole. Jenže čas se zastavit nedá a tak zase rychle na kola a přesun na další místo slávistické historie, Letnou. Jak vidíte na fotkách, vrátili jsme se opět do předminulého století. Letná je pro Slavii zajímavá i tím, že zde byla doma celých 53 let. Sobotní den byl, nejen o zajímavých místech, ale i o zajímavých osobnostech.   

 

Na fotce z Letné vidíte i skutečné živé cyklistické legendy, např. pana profesora Pafka, nebo našeho nejznámějšího závodníka na vysokých kolech Josefa Zimovčáka.  

Vraťme se zpět ke kořenům. Další přesun byl na kolech do Kostelce nad Černými lesy. Počasí nám sice celý den nepřálo, ale i tak jsme dodrželi časový harmonogram a v půl druhé jsme dorazili do Kostelce. Zde jsme položili věnec s nápisem MUDr. Jaroslavu Hausmanovi,  jeho Slávisté. Právě Jaroslav Hausman byl jedním ze tří studentů, kteří prosadili vznik ACOSu a o tři roky později dokázal jako nástupnickou organizaci, Slavii, opět vzkřísit, tentokrát již pod známým jménem Slavia Praha sportovní klub v Praze. V čele Slavie vydržel do začátku dvacátého století.

Těsně před západem slunce, jsme vzdali holt dalšímu velikánovi cyklistické Slavie, panu Františku Hauptovi. V 17 hodin jsme se vrátili na Slavii, kde fotbalisté sehráli nádherný ligový zápas s Baníkem Ostrava. V době konce zápasu, byl přesně čas, kdy před 127 lety v Kaulichově domě na Karlově náměstí naše Slavia vznikla.

127 let uteklo jako voda, která v Edenu v době vzniku byla.

Vzhůru do 128. sezóny!

AUTHOR PEGAS ASL 2018

Prodám dámské horské kolo AUTHOR PEGAS ASL...

9000 ,- Více..

Specialized XC PRO

Prodám použité tretry Specialized XCPRO,vel...

1200 ,- Více..

Silverback Spectra Comp

Prodám horské kolo zn. Silverback Spectra...

14000 ,- Více..

Specialized Epic 29 L 2014

Prodám kolo Specialized Epic 29, sada 2x10....

32000 ,- Více..