Tim Wellens zvítězil v 5. etapě Vuelty

24.10.2020 | Marek Matějka, foto Photo Gomez Sport

Tim Wellens zvítězil v 5. etapě Vuelty

První úspěšný únik letošního ročníku španělské Vuelty skončil vítězstvím Tima Wellense. Belgický klasikář porazil Guillaumea Martina a Thymena Arensmana. Primož Roglič udržel červený dres.

gallery

Pátá etapa Vuelty byla velmi náročná a jako stvořená pro dlouhý únik. Proto se žádný stabilní dlouho nemohl vytvořit. Až 80 kilometrů před cílem se osamostatnili Tim Wellens (Lotto Soudal) a Thymen Arensman (Sunweb) a později se k nim ve stoupání přidal Francouz Guillaume Martin (Cofidis).   

50 kilometrů před cílem přesáhl náskok vedoucí trojice 3 minuty a naděje uprchlíků stoupaly. 25 kilometrů před cílem byl rozestup téměř 4 minuty a skoro bylo rozhodnuto o tom, že únik dnes uspěje.

Trojice spolupracovala až do posledního kilometru závodu, kde se silnice zvedala a Arensman neudržel tempo Wellense a Martina. Francouz se pokusil s Belgičanem spurtovat, ale bylo to marné, Tim Wellens vyhrál a získal své 29. profesionální vítězství a třetí vítězství v etapě Grand Tour po dvou úspěších na Giro d´Italia. 

V hlavním poli byl nejlepší Primož Roglič (Jumbo - Visma) a zůstal v celkovém vedení. Nadále je lídrem i bodovací soutěže. Tim Wellens převzal puntíkovaný dres nejlepšího vrchaře. Enric Mas (Movistar) vede soutěž do 25 let.  


Silniční kolo Merida RoadLite 904

Vel. M. Velmi dobrý stav, pouze oděrky od...

12990 ,- Více..

Scud Meeki 29" 2020

Horské kolo 29" rám Al velikost 19" vidlice...

15390 ,- Více..

Plášť Vittoria Barzo TNT 2.1 / 2.25 /...

Nabízíme k prodeji špičkový rychlý XC plášť...

799 ,- Více..

Author Impulse 27.5" 17" 1x12

Prodám horské kolo postavené na rámu Author...

16000 ,- Více..