Van der Poel vyhrál BinckBank Tour

03.10.2020 | Marek Matějka

Mathieu van der Poel dominoval nejtěžší etapě BinckBank Tour a ovládl také celkové pořadí závodu. Nizozemský mistr zaútočil více než 50 kilometrů před cílem.

Mathieu van der Poel (Alpecin - Fenix) předvedl fascinující jízdu. Nejdříve zaútočil z pelotonu spoelčně s dalšími závodníky, ty ale nechal za sebou více než 50 kilometrů před cílem po útoku v hellingu Kappelmuur. 

Van der Poel na začátku stoupání zahodil rukavičky a pak za sebou nechal i soupeře, včetně nejdéle vzdorujícího Floriana Sénéchala (Deceuninck - Quick-Step). Poté už pokračovalo sám, rychle získal minutu a půl náskoku, udržel za sebou i spolupracující trojici Oliver Naesen (AG2R La Mondiale), Soren Kragh (Sunweb) a Sonny Colbrelli (Bahrain - McLaren). Do cíle dorazil s dostatečným náskokem na celkové vítězství. 

"Nečekal jsem to. Bylo vlastně příliš brzy na útok. Na okamžik jsem nevěděl, co mám dělat, do cíle zbývala ještě dlouhá cesta, ale rozhodl jsem se pokračovat sám. Pokud jde o utrpení, tahle jízda je ještě nad loňským Amstelem. Byl to jeden z mých nejlepších výkonů," říká Van der Poel.