Velký slávistický víkend

06.11.2018 | Karel Kopr

Velký slávistický víkend

Silniční cyklistická sezóna sice skončila, ale jen co začal listopad, měl klub KC Slavia Praha hned několik akcí.

2. listopadu, tedy přesně 126 let poté, co byl na Valné hromadě Literárního a řečnického spolku Slavia přijat návrh na zřízení samostatné sportovní odnože ACOS, neboli Akademický cyklistický odbor Slavia, se v hotelu Slavia konala členská schůze Klubu cyklistů Slavia Praha z.s.. Musíme velmi poděkovat vedení hotelu a zejména jeho řediteli panu Boučkovi, za zapůjčení salónku a zajištění občerstvení na této schůzi.

Hned následující den proběhly další akce našeho i dalších slávistických klubů. Náš klub uspořádal společně s Odborem přátel a s podporou SK Slavia Praha spolek jízdu „Tour de Slavia 2018“.

Zastávek bylo několik: současná Slavia (Eden), Ohrada (místo prvního Slavistického závodění), Letenská pláň (místo, kde měla Slavia své sídlo více než půl století), a pak již cesta do Kostelce nad Černými lesy s položením věnce k hrobu MUDr. Jaroslava Hausmana. I přes nepřízeň počasí několik cyklistů absolovalo cestu celou, tj. 63 km. Někteří zamířili i na další hřbitov do Brandýsa nad Labem, kde se poklonili památce před 80 lety zesnulého Františka Haupta. Na celou akci nám zapůjčila vozy značky Peugeot společnost Federal Cars s.r.o. , se kterou chceme i v budoucnu spolupracovat.

Příznivce fotbalu jistě potěšilo, že v nedělním derby na Spartě, Slavia alespoň remízovala.

CHRÁNIČE LOKTŮ FUSE ALPHA BLACK

Prodám dvakrát jeté chrániče loktů FUSE...

650 ,- Více..

Brýle - O'NEAL B-ZERO - neonově žlutá

Prodám málo používané brýle na kolo. Vhodné...

400 ,- Více..

FSA 420mm

Prodám nová nepoužitá řidítka FSA Energy NEW...

790 ,- Více..

Dres Silvini

Prodám tento dres Silvini Velikost L Je v...

280 ,- Více..