34. Tour de Zeleňák propršel, ale povedl se

03.09.2018 | Lucie Kudláčková

34. Tour de Zeleňák propršel, ale povedl se

Jako tradičně - již 34. rok - se první sobotu v měsíci září koná silniční cyklistický závod Tour de Zeleňák, jehož trasa, měřící 54 km, cyklisty provede po celém Šluknovském výběžku. Ty, kteří jeli Obr Zeleňák, dokonce dvakrát.

Pro letošní rok, po horkém a suchém létě, připravilo počasí v den závodu celodenní déšť, mrholení a zimu. To však odradilo jen pár předem přihlášených. I ranní přihlášení nově příchozích bylo navzdory tomu početné a na trať se tak vydalo téměř 600 závodníků v různých kategoriích, ať už na klasických silničních kolech, na kolech historických, na koloběžkách nebo na MTB.

Po celé trati měli cyklisté velkou fanouškovskou podporu. Závodníci si po dojezdu pochvalovali i perfektní zajištění trati, přičemž tímto chceme poděkovat všem organizátorům a dobrovolníkům. 

Diváci, kteří zůstali na náměstí v Rumburku, nebyli o průběh závodu ošizeni, neboť poprvé byl celý průběh závodu, Obr Zeleňáku, který je součástí seriálu RoadCup a série RoadRace, které pořádá RoadCycling.cz, přenášen na velkoplošnou obrazovku umístěnou vedle hlavního pódia. A komentátoři celou dobu závod profesionálně komentovali. Jako host spolukomentoval závod i ambasador celé akce, František Raboň, bývalý profesionální závodník a v současnosti šéf marketingu společnosti KALAS Sportswear.

Po skončení závodu a vyhlášení vítězů program nekončil, na náměstí bylo o zábavu a občerstvení postaráno do půlnoci. Za tónů skupin The Pix, CrossCellos, Angelic Project a Krleš se tančilo a veselilo do půlnoci.

Výsledky naleznete ZDE

Foto: Jakub TrmalMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE