Na rovinatém a větrném okruhu v okolí slovenského města Tlmače převzaly závodnice Dukly aktivitu od prvního ze třech okruhů. Do prvního delšího úniku se dostala teprve osmnáctiletá Barbora Němcová, letošní posila pražského klubu a loňská juniorská mistryně světa na dráze. Němcová to v samostatném úniku neměla snadné, zejména v protivětru rychle ztrácela síly, zatímco peloton nebyl daleko. 

To však bylo součástí taktického plánu Dukly. Největší český tým nasadil deset závodnic a proto neměl problém vyslat do dalšího úniku jednu ze svých cyklistek. Němcovou na konci prvního ze třech okruhů nahradila Barbora Kohoutková, která si rychle vypracovala náskok minuty a půl před hlavním polem. Její náskok se však rychle ztratil po zvýšení tempa v jediném významnějším stoupání na okruhu. 

Vzdorovat Dukle se snažila především Eliška Kvasničková, nová mistryně republiky v časovce. Kohoutková byla dostižena a okamžitě přišel další nástup, tentokrát to zkusila sedmatřicetiletá Jarmila Machačová, už dvojnásobná mistryně republiky z let 2018 a 2020. Machačová unikla pět kilometrů před koncem druhého okruhu a na začátku posledního okruhu už měla náskok 1:20. V pelotonu poklesla aktivita, soupeřkám se nedařilo rozbít taktický plán Dukly a náskok Machačové vystoupal na tři minuty.

V posledním stoupání se sice náskok české reprezentantky snížil na 2:15, ale nikdo ji soustředěně nestíhal. Až ve sjezdu se začalo závodit také o slovenský titul, ujela favoritka Nora Jenčušová (BePink) s Barborou Švrčkovou (RRK Group Pierre Baguette Benzinol). Švrčková se s Jenčušovou neudržela, trojnásobná mistryně Slovenska v časovce tak měla volnou cestu za svým druhým mistrovským dresem v závodě s hromadným startem.

Machačová držela první pozici, za ní jela osamocená Jenčušová, kterou pronásledovala Slovenka Tereza Medveďová (RRK Group Pierre Baguette Benzinol). Češky už moc aktivní nebyly, o únik se pokusila juniorka Karla Nováková (Jaroslav Kulhavý Cycling Team), ale byla dostižena.

Všechny uprchlice udržely svoje pozice, Machačová zvítězila v českém šampionátu, Jenčušová v tom slovenském před Medveďovou. Poté už se do cíle řítil peloton, ve kterém byla nejlepší Kristýna Burlová (Lotto Dstny) před Nikolou Bajgerovou (MAT Atom Deweloper) a obhájkyní titulu Terezou Neumanovou (Liv TeqFind). 

Juniorskou kategorii vyhrála Adéla Pernická před Patricií Müllerovou a Kateřinou Douděrovou. Nejlepší slovenskou juiniorkou je Terézia Ciriaková, stříbro získala Viktoria Chladoňová a bronz Simona Bodoríková.