Alaphilippe zvítězil v Pomarance

14.03.2019 | Marek Matějka

Alaphilippe zvítězil v Pomarance

Druhou etapu Tirreno - Adriatico vyhrál Julian Alaphilippe. Francouzský klasikář porazil v náročném spurtu Grega Van Avermaeta a Alberta Bettiola.

Klasikářská etapa druhá etapa se dojížděla ve velmi rychlém tempu. V mírném cílovém stoupání útočili jezdci Astany, Jakob Fuglsang rozjel nástup pro Alexeje Lucenka, ale Primož Roglič (Jumbo - Visma) si vše hlídal a sám hlavní pole trhal. Do úniku se společně s Rogličem, Lucenkem, Simonem Clarkem (EF Education First) a Tomem Dumoulinem (Sunweb) na krátkou chvíli dostal i Zdeněk Štybar (Deceuninck - Quick-Step), ale všichni byli rychle dostiženi pelotonem. 

Poté už se do čela tlačili rychlí klasikáři. Greg Van Avermaet (CCC) zahájil spurt, ale Julian Alaphilippe (Deceuninck - Quick-Step) byl rychlejší a jasně zvítězil. Třetí skončil Alberto Bettiol (EF Education First).  

Adam Yates (Mitchelton - Scott) projel cílem na pátém místě a oblékl dres vedoucího závodníka celkového pořadí. Dosavadní lídr Michael Hepburn (Mitchelton - Scott) si z pelotonu vystoupil několik kilometrů před cílem. V čase vítěze dojelo 33 cyklistů, včetně Romana Kreuzigera (Dimension Data) na 30. příčce. Zdeněk Štybar ztratil na 37. místě 30 sekund.  

V celkovém pořadí je tedy první Yates, ale Brent Bookwalter (Mitchelton - Scott) má stejný čas. Roglič ztrácí 7 sekund, stejně jako lídr soutěže mladých závodníků Laurens De Plus (Jumbo - Visma).  

loading...


Foto Sirotti, LaPresse - D'Alberto / Ferrari


 

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE