Asi je dobře, že tu není, říká Evenepoel o Pogačarovi před startem UAE Tour

20.02.2023 | Marek Matějka, foto LaPresse

Asi je dobře, že tu není, říká Evenepoel o Pogačarovi před startem UAE Tour

Původně se měli potkat na startu etapáku UAE Tour, ale nakonec se Tadej Pogačar rozhodl změnit program a předal Remcu Evenepoelovi žezlo největší hvězdy druhého etapového závodu série WorldTour. A Evenepoela to nakonec ani nemrzí, protože s Pogačarem v současné formě by bylo těžké pořízení.

Mistr světa zahájil letošní sezónu už na Vuelta a San Juan v Argentině a nebyl se svým výsledkem moc spokojený. V rozhodující etapě s dojezdem na Alto Colorado sice útočil, ale v závěru bylo několik soupeřů lepších a Evenepoel obsadil sedmé místo v konečném pořadí. Před startem UAE Tour říká, že jeho forma je nyní na 90 procentech maxima: „Možná se podceňuji, ale vím, že mě čeká ještě spousta práce. Přesto nemůžete srovnávat mou formu z Argentiny s tou, kterou mám teď. Tvrdě jsem trénoval. Letos jsem nevynechal žádný trénink. Minulý týden ve Španělsku pět dní pršelo a já trénoval pokaždé pět, šest hodin.“

Absolvoval jsem dlouhé intenzivní tréninky, které jsem prokládal ještě delšími pomalými tréninky, abych si rozšířil vytrvalost. Rozhodně jsem ale také trénoval intenzitě, vysvětluje Evenepoel v rozhovoru pro Het Nieuwsblad. Příliš velké ambice před UAE Tour nemá, necílí přímo na celkové vítězství: „Jako tým chceme vyhrát etapu, ať už s Timem Merlierem, nebo se mnou. Doufám, že s tím spojíme i dobrý výsledek v celkovém pořadí. To pravděpodobně znamená aspoň pódium. „To je myslím dosažitelné. Realisticky ambiciózní, dovolím si to takhle říct. Jsem zvědavý, jestli budu konkurovat klukům, jako je Adam Yates, kteří už jsou blízko špičkové formě.

Právě Adam Yates je lídrem favorizovaného celku UAE Emirates. Domácí sestava vyhrála poslední dva ročníky díky Tadeji Pogačarovi, ten však letos chybí. „Když vidím, jak jezdí na Ruta del Sol, možná je jen dobře, že tu není, říká Evenepoel s úsměvem. „Být tu s Tadejem by bylo fajn, ale to, že tu není, neznamená, že je najednou snazší vyhrát. S Vinem a Yatesem mají pořád dva velmi silné jezdce.

Hodně očekává především od Yatese, který UAE Tour vyhrál už v roce 2020. „Říkal mi, že strávil skoro dva měsíce na Sierra Nevadě. Od tam se vždycky vrátí nabušený. Bude záležet na tom, jestli mu to hned půjde, ale většinou mu to na UAE Tour vychází. Každopádně je to člověk, kterého budu sledovat nejvíc. Třeba se ho v kopci udržím a porazím ho ve sprintu. UAE Emirates je tu nejsilnějším týmem. Pokusíme se něco na ně získat už v úterní týmové časovce, ale nebude to snadné.


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE