Astana mění název na Astana - Premier Tech

16.11.2020 | Marek Matějka, foto LaPresse

Astana mění název na Astana - Premier Tech

Kanadská společnost Premier Tech se stává druhým titulárním sponzorem kazašského celku Astana. Premier Tech sponzoruje tým Alexandra Vinokurova už několik let, ale nyní jeho význam roste.

Pro Astanu je to významná změna, protože doposud se opírala téměř výhradně o finance poskytnuté kazašskou vládou. Dříve velmi bohatý celek v posledních dvou letech finančně slábne a objevily se také problémy s vyplácením mezd kvůli byrokratickým překážkám. 

Alexander Vinokurov proto musí hledat nové zdroje a podařilo se mu navýšit podporu od společnosti Premier Tech. Firma se sídlem v Kanadě poskytuje udržitelná řešení pro profesionální pěstitele a zahradníky, automatizované systémy pro balení a manipulaci s materiálem, systémy a technologie pro úpravu a recyklaci vody a digitální řešení pro zvýšení efektivity výroby. Vyrábí ve 27 zemích světa a Astanu podporuje už od roku 2017. 

"Vedení našeho generálního partnera Samruk-Kazyna JSC a Astana Presidential Professional Club dostali za úkol snížit financování profesionálního cyklistického týmu prostřednictvím vstupu druhého partnera, který by mohl sdílet finanční břemeno s Kazachstánem. Vyjednávání proběhla úspěšně, za poměrně krátkou dobu se nám podařilo dosáhnout dohody. Jsme velmi spokojeni s výsledky jednání s kanadskou stranou. Název týmu pro příští rok bude změněn, ale zároveň budeme i nadále existovat pod záštitou Kazachstánu, a to navzdory skutečnosti, že financování od generálního partnera společnosti Samruk-Kazyna JSC bude výrazně sníženo," vysvětluje Yana Seel, jednatelka týmu Astana. 

"Na mezinárodní sportovní scéně budeme nadále propagovat jméno Kazachstánu i jméno našeho nového kanadského partnera Premier Tech. V rámci této spolupráce rovněž probíhají diskuse o vytvoření cyklistického týmu pro děti a mládež „Astana - Premier Tech Team Kids“, který bude financován ze stávajícího rozpočtu a bude sídlit v Kazachstánu a Kanadě. Obě země si tak budou moci vyměňovat zkušenosti a pěstovat novou generaci cyklistů, aby dále udržovaly cyklistiku na nejvyšší úrovni v obou zemích,“ dodává Belgičanka. 

Kanadští cyklisté tak mají silné zastání v hned dvou týmech WorldTour, kromě Astany také v Israel Start-Up Nation, který částečně patří kanadskému podnikateli Sylvanu Adamsovi. Zatímco v ISN jsou v současnosti tři Kanaďané (Guillaume Boivin, Alexander Cataford a James Piccoli) a připojí se od přístího roku také Michael Woods, v Astaně působí jen Hugo Houle. Ale je možné, že se počet kanadských jezdců v modrém dresu zvýší, už nyní se spekuluje o příchodu Bena Perryho z kontinentální sestavy Israel Cycling Academy. 

Astana pro příští rok přijde o Miguela Angela Lopeze, podle Vinokurova na jeho smlouvu nezbývají peníze. Lopez by měl přestoupit do Movistaru, ale zatím není nic potvrzeno. Závodník jeho formátu s největší pravděpodobností nepřijde, o přestupu jednají dva jezdci NTT, Ital Samuele Battistella a Jihoafričan Stefan De Bod.  

Lídry by v příštím roce měli být Jakob Fuglsang a Aleksandr Vlasov, ale o ruského vrchaře se prý intenzivně zajímá Ineos Grenadiers. Vlasov má s Astanou smlouvu do konce příštího roku, Britové by ho museli vykoupit a levný rozhodně nebude.  


    

  

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste