Barguil si vyzkouší Sanremo, chystá se taky na Strade Bianche

18.12.2022 | Marek Matějka, foto Charly Lopez/A.S.O., Sirotti

Barguil si vyzkouší Sanremo, chystá se taky na Strade Bianche

Tým Arkéa-Samsic postoupil mezi týmy WorldTour, jenže paradoxně má nejslabší kádr za několik posledních let. Po vynuceném odchodu Naira Quintany je v bretaňském celku jen pár opravdu známých jmen. Warren Barguil je asi největší hvězdou týmu a na jaře se soustředí především na italské závody. Svůj závodní program oznámil také Nacer Bouhanni.

Barguil působí v domácí sestavě už pět let. V roce 2018 sem přicházel jako velká hvězda, vítěz dvou etap na Tour de France a nejlepší vrchař nejdůležitějšího závodu světa. Pro druhodivizní tým byl terno, jenže nikdy zcela nenavázal na své výkony z předchozích let. V rce 2018 slavil francouzský národní titul a až letos vyhrál závod WorldTour, etapu Tirreno-Adriatico. Jsou to dostatečně dobré výsledky pro jedničku týmu WorldTour. Rozhodně ne, přesto Arkéa-Samsic nikoho lepšího nemá, aspoň dle předpokladů. 

Jarní závodní program Warrena Barguila: 

 • Challenge Ciclista Mallorca (25. 1. - 28. 1.)
 • Vuelta Ciclista a la Region de Murcia Costa Càlida (11. 2.)
 • Volta ao Algarve (15. 2. - 19. 2.)
 • Strade Bianche  (4. 3.)
 • Tirreno-Adriatico (6. 3. - 12. 3.)
 • Milán-Sanremo (18. 3.)

Na jaře sezóny 2023 se pokusí uspět například na monumentu Milán-Sanremo. "Warrenův program na začátku sezony je víceméně stejný jako loni. Je však o něco lehčí, protože má střednědobé cíle. Na začátku roku 2023 proto bude závodit o něco méně," říká Théo Ouvrard, sportovní ředitel týmu. "Rozhodli jsme se také, že bude znovu závodit na trati Milán-Sanremo, kvůli tomu, jak se závod v posledních několika sezónách vyvíjel. Mohl by být jednou z našich nejlepších karet, pokud se na vrcholu Poggia utrhne skupina 20 jezdců. Warren bude na začátku sezóny naším lídrem na celé italské frontě," dodává Ouvrard. 

Bouhanni cílí na menší závody

Barguilův kolega a krajan Nacer Bouhanni je podobný případ. Kdysi velmi úspěšný sprinter se po několika přestupech hledá a doposud se nevrátil do kondice z roku 2014, kdy vyhrál tři etapy na Giro d'Italia a dvě na Vueltě. Od té doby žádnou další etapu Grand Tours nepřidal a už se to od něj ani nečeká. I když v Arkée by si to nepochybně hodně přáli. Bouhanni bude na jaře útočit na vítězství na menších jednorázových a etapových závodech. Tak to plánuje vedení týmu.

Jarní závodní program Nacera Bouhanniho:

 • Étoile de Bessèges (1. 2. - 5. 2.), nebo Challenge Ciclista Mallorca (25. 1. - 28. 1.)
 • Clasica Almeria (12. 2.)
 • Tour des Alpes-Maritimes et du Var (17. 2. - 19. 2.)
 • Tirreno-Adriatico (6. 3. - 12. 3.)
 • Milán-Turín (15. 3.)
 • Classic Cholet-Pays-de-la-Loire (19. 3.)

"Víme, že Nacer většinou vyhraje několik závodů za sezónu," říká Ouvrard o svém druhém svěřenci. "Proto jsme pro něj na začátku roku sestavili program, který mu může dát příležitost, aby si jich pár rychle připsal. Cílem na těchto prvních závodech je vybudovat jeho sebedůvěru. Na Tirreno-Adriatico pojede pravděpodobně pod menším tlakem, protože se prezentuje hlavně v jednodenních závodech s reálnými šancemi na vítězství, samozřejmě bez opomíjení etapových závodů. Prioritou budou jednodenní závody."


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE