Bernal potvrdil účast na příští Tour de France

24.11.2021 | Marek Matějka, foto ASO / Pauline Ballet

Bernal potvrdil účast na příští Tour de France

Před pár týdny si ještě nebyl jistý, ale nyní už je jasné, že se Egan Bernal vrátí na Tour de France. Své rozhodnutí si nerozmyslel ani po představení trasy Giro d'Italia, která by mu měly vyhovovat.

Egan Bernal v roce 2019 zvítězil v celkovém pořadí Tour de France, ale o rok později zklamal a letos se proto rozhodl změnit program a místo Tour objel Giro d'Italia a španělskou Vueltu. A byl to úspěch, Giro vyhrál a na Vueltě skončil šestý. Jenže Ineos Grenadiers potřebuje vyhrávat Tour de France. Pro nejbohatší tým světa je Tour středobodem veškerého snažení. Letos dostal příležitost Richard Carapaz a rozhodně nezklamal, dokončil Tour na třetím místě, ale Bernal má přece jenom o něco větší šanci konkurovat Tadeji Pogačarovi a Primoži Rogličovi.

"Je už jasné, že všechnu svou přípravu a snahu směřuji k Tour de France. Je čas se vrátit na cestu, kterou jsem zvolil v roce 2019 a od které jsem se trochu odklonil," říká Bwrnal v rozhovoru s Revista Mundo Ciclístico. "Na Giro mám krásné vzpomínky. Ten závod byl pro mě osobně velmi důležitý. A nejenom pro mě, i pro můj tým a moji zemi. Vítězství mě stálo hodně sil, i sil celého týmu, ale je to triumf, na který nikde nezapomeneme," dodává Bernal a nezapomene ani zmínit, že se jednou na Giro určitě vrátí, jen to velmi pravděpodobně nebude už příští rok.

Bernal sám sobě hodně věří a neobává se, že v souboji s Pogačarem musí prohrát. V současnosti je Slovinec lepší v podstatě ve všem, ale Bernal se snaží na sobě pracovat a začal prací na svém časovkářském posedu. Na velodromu v Belgii testoval svou časovkářskou výkonnost a s týmem se snažil přijít na nějaká zlepšení. V roce 2020 a také letos ho oslabovalo zranění zad, ale díky cíleným cvikům se jeho stav zlepšil. "Myslím, že jsem se uzdravil. Přesto stále sledujeme vývoj toho zranění pomocí fyzioterapií, posiluji záda a doufám, že už to příští rok nebude mít žádný vliv na moji výkonnost na kole."

Celý závodní program na sezónu 2022 ještě nezná: "Po nutné dovolené jsem opět soustředěný na trénink, cvičím a trénuji na kole. Na začátku prosince odjíždím do Španělska na týmové soustředění, kde rozhodneme o závodním programu a cílech pro příští rok."


     

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste