Bittnerův tým DSM představil hlavní cíle sezóny. Bardet bude lídrem na Tour

13.01.2023 | Marek Matějka, foto PB Production

Bittnerův tým DSM představil hlavní cíle sezóny. Bardet bude lídrem na Tour

Pavel Bittner se připravuje na svou první kompletní sezónu na úrovni WorldTour. Talentovaný český klasika a sprinter je jedním z mnoha mladých závodníků nizozemského týmu. DSM se v letošním roce zaměří na etapy na Giro d'Italia a celkové pořadí na Tour de France.

Tým DSM přišel před letošní sezónou o některé opory, odešel například Soren Kragh Andersen, dále Cees Bol, Nikias Arndt a Thymen Arensman. Ale ambice týmu se nezměnily. Tým se nadále soustředí na výchovu talentů, které si vytahuje z development sestavy. Z kontinentálního celku do WorldTeamu už v historii DSM přišlo osmnáct jezdců a mezi ně patří také Bittner. A v budoucnu se snad přidají i Milan Kadlec a Adam Seeman, kteří v Development Teamu DSM působí od letošního roku. 

"Z našeho rozvojového programu jsme do mužského týmu povýšili 18 jezdců, na což jsme jako tým nesmírně hrdí a všechny nás to motivuje, když se to podaří," říká Rudi Kemna, hlavní trenér týmu DSM. "Chceme v tomto trendu pokračovat, soustředit se na začátek a budovat pevné základy při jejich přechodu z juniorů. Pomáháme jim získávat zkušenosti v závodech U23 a na kontinentální úrovni, ale také budou jezdit společně s naším mužských programem, pokud to bude možné."

Andreas Leknessund

Vychovávat maldé závodníky pro WorldTour je chvályhodná činnost, jenže spousta jezdců vzala první tým DSM jako mezistupeň mezi kategorií U23 a WorldTour. Takto předčasně odešli například Marc Hirschi a Ilan Van Wilder. Proto je nutné dělat i dobré výsledky na nejvyšší úrovni. Loni se jezdcům DSM podařilo vyhrát jen deset závodů. Dvě cenná vítězství (Etapy na Vueltě a Okolo Polska) udělal Arensman, který odešel za lepším do Ineosu. Tým se proto musí zaměřit na lídry Romaina Bardeta, Andrease Leknessunda a nadějné sprintery Caspera van Udena, Sam Welsforda a Alberta Daineseho. 

"Nová sezóna s novými příležitostmi je vždy velmi motivující a my jsme měli skvělé přípravné období ve všech třech našich programech na zimních týmových soustředěních," říká Kemna. "Pokud se podíváme na náš mužský program, budeme pokračovat v budování tří bloků tréninkových skupin pro klasiky, etapové závody a spurty. Máme spoustu zajímavých mladých talentů, kteří pracují a závodí po boku našich zkušenějších jezdců. Pokud se podíváme na klasiky, budeme závodit s pestrou taktikou a otevřeným přístupem, abychom dosáhli co nejlepšího výsledku, a budeme pokračovat v budování našeho sprinterského vlaku v rychlých dojezdech etapových závodů."

Podle zákulisních informací by měl hodně příležitostí dostávat jedenadvacetiletý Van Uden, vítěz jedné etapy na Tour de l'Avenir. Loni dojel ve špičkové konkurenci čtvrtý na Scheldeprijs a má velkou důvěru vedení. Také Australan Welsford se podle DSM může ještě hodně zlepšovat. Díky dráhové minulosti má skvělou rychlost. Dainese paradoxně klesá na třetí místo v hierarchii sprintů, ačkoliv loni vyhrál etapu Giro d'Italia. 

Romain Bardet

Italská Grand Tour je samozřejmě důležitým cílem i letos. "Na Giru d'Italia budeme lovit etapy se silným týmem, ve kterém budou Patrick Bevin a Andreas Leknessund, a na Tour de France se zaměříme na celkové pořadí s Romainem Bardetem jako naším lídrem," dodává Kemna. Bardet se v posledních letech snažil od Tour odstřihnout. V letech 2016 a 2017 skončil na pařížském pódiu, ale poté se spíše zhoršoval a kvůli tlaku francouzských fanoušků radši opustil AG2R a našel útočiště v DSM. 

A opět se vrací na špičku. Giro, kde usiloval o pódium, musel předčasně opustit, ale náladu si spravil šestým místem na Tour de France. A letošní Tour bude pro něj ještě mnohem vhodnější, především díky minimu časovek. Další stupně vítězů nejsou nemožné a v DSM pro to udělají všechno. 


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE