Bjorg Lambrecht zemřel po pádu v etapě Kolem Polska

05.08.2019 | Marek Matějka

Bjorg Lambrecht zemřel po pádu v etapě Kolem Polska

Belgičan Bjorg Lambrecht zemřel následkem pádu ve třetí etapě Kolem Polska. Dvaadvacetiletý cyklista byl po pádu odvezen do nemocnice, ale zraněním podlehl.

Jeden z nejtalentovanějších vrchařů současnosti Bjorg Lambrecht (Lotto Soudal) spadl na 48. kilometru a byl okamžitě ošetřován lékaři. Lambrecht narazil do betonového propustku břichem a hrudníkem a ihned byla zavolána záchranná helikoptéra. Bohužel Lambrechtův stav nedovolil převoz vzduchem a byl resuscitován v sanitce a převezen do nemocnice na operaci. 

Michal Sieron, mluvčí nemocnice v Rybniku, kde byl Lambrecht operován, oficiálně potvrdil, že mladý cyklista zraněním podlehl. 

Bjorg Lambrecht byl velkým talentem belgické cyklistiky. Drobný a výbušný vrchař loni skončil druhý na Mistrovství světa v kategorii U23 v Innsbrucku, letos dojel čtvrtý na Valonském šípu a šestý na Amstel Gold Race. 

Čtvrtá etapa Kolem Polska bude neutralizována. Cyklisté nebudou závodit a pouze dojedou do cílového města Kocierz, kde objedou jeden okruh. Závodníci týmu Lotto Soudal, pokud do etapy nastoupí, projedou cílem společně před pelotonem. 

Foto Sirotti
Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


defekt
Přímo odporné jsou reakce čtenářů na Sport.cz
06.08.2019 9:00:56