V dlouhém úniku se představila početná skupina s několika Čechy. Mezi 12 odvážnými závodníky byli Jan Kašpar (ATT Investments), Jan Bárta, Jakub Otruba (oba Elkov Kasper) a Daniel Turek (Felbermayr - Simplon Wels). A dále Frederik Wandahl (BORA hanshrohe), Mathijs Paaschens (Bingoal Pauwels Sauces WB), Martin Urianstad (Uno-X), Filippo Fortin (Maloja Pushbikers), Ole Theiler (Lotto - Kern Haus), Stijn Appel (Abloc CT) a Lars Boven (Jumbo - Visma Development Team).  

V pelotonu situaci kontrolovaly zejména týmy Intermarché - Wanty Gobert a Bardiani - CSF Faizanè. A podařilo se jim všechny uprchlíky stáhnout ještě před první vrchařskou prémií na Dlouhých stráních. Nejvíce z dlouhého úniku vytěžil Kašpar, který vyhrál druhou a třetí vrchařskou prémii a díky tomu se dostal do celkového vedení této soutěže.  

Dojezd 3. etapy Sazka Tour byl opět relativně málo selektivní. Jedno z nejnáročnějších českých stoupání Dlouhé stráně sice roztrhalo peloton, ale časové rozdíly byly mezi nejlepšími malé. Bonneau (Sport Vlaanderen - Baloise) porazil v posledních metrech etapy Dána Anthona Charmiga (Uno-X) a Nora Johannese Staune-Mitteta (Jumbo - Visma Development Team).

Týmu Intermarché - Wanty Gobert se nedařilo tak jako o 24 hodiny dřív na Pustevnách. To podstatné se však povedlo, Lorenzo Rota dokázal eliminovat ztráty na nejlepší a na 6. místě ztratil jen 4 sekundy. Společně s krajanem a loňským vítězem Filippem Zanou (Bardiani - CSF Faizané).

Jan Hirt pomáhal Rotovi udržet průběžné vedení a sám dojel na 11. místě s odstupem 11 sekund. „Dobré to bylo, mohl jsem udělat výsledek i pro sebe,“ prohlásil Hirt v cíli. „Myslím, že dneska jsem mohl zaútočit, ale poslední kopec jsem dělal tempo klukům a jsem moc rád, že to vyšlo a ten žlutý dres jsme udrželi, i když tomu chyběl ten konec a nebyli jsme na stupních vítězů. Ostatní měli dnes v závěru lepší nohy. Ale závod to byl dnes pěkný, docela se hodilo, že se zlepšilo počasí a trochu jsme se zchladili a naštěstí jsme nezmokli,“ hodnotil Hirt.

Před závěrečnou etapou do Šternberku je situace v celkovém pořadí nesmírně vyrovnaná. Rota má náskok pouze 1 sekundy před Charmigem a 3 sekund před dvojicí Italů, Kevinem Colleonim (BikeExchange - Jayco) a Filippem Zanou. Myslet na celkové vítězství může také mladý Brit Oscar Onley (Development Team DSM), který ztrácí 4 sekundy. Staune-Mittet má odstup 9 sekund. 

Rota vede také bodovací soutěž, ale ani v té si nemůže být ničím jistý, protože druhý Charmig ztrácí jediný bod. Ve vrchařské soutěži se do vedení dostal Jan Kašpar.