Bora-hansgrohe a Intermarché měly velmi úspěšnou sezónu. Do nové vstupují jen s mírně upravenými dresy

30.12.2022 | Jiří Vlasák, foto: Bora-hansgrohe, Intermarché-Circus-Wanty, Photo News

Bora-hansgrohe a Intermarché měly velmi úspěšnou sezónu. Do nové vstupují jen s mírně upravenými dresy

Německý tým Bora-hansgrohe byl podle zisku UCI bodů čtvrtým nejúspěšnějším týmem roku 2022. Mezi třiceti sezónními vítězstvími jsou i celkové pořadí na Giro d´Italia, Okolo Katalánska, Okolo Romandie či čtyři etapy na Grand Tours. Hodně úspěšná sezóna. Tak proč něco zásadně měnit. Včetně dresů. Jen o místo horší byl v zisku UCI bodů tým Intermarché. I oni vstupují do sezóny 2023 s pozměněným designem dresů, které však zachovávají základní styl roku 2022.

S odchodem Petra Sagana po sezóně 2021 převážila na dresech týmu Bora-hansgrohe námořnická zeleň. A ta bude převažovat i v roce následujícím. Drobné změny při bližším ohledání ale na dresu najdeme. Přibylo trošku víc červené a černé. Dres dodala opět britská značka Le Col.

V převážně zelené vstupuje tým do další sezóny s nemalými ambicemi. Aleksandr Vlasov chce uspět na Giru, Jei Hindley bude usilovat o co nejlepší umístění v konečném pořadí na Tour, Sergio Higuita by mohl dostat příležitost na Vueltě.

Na sprinterské etapy mají v týmu především Jordi Meeuse a Sama Bennetta podporovaného Danny van Poppelem, na klasiky novou posilu Boba Jungelse, ale také Maxa Schachmanna a Nils Politta, do kopců Patricka Konrada, Wilco Keldermana, Lennarda Kämnu, Emanuela Buchmanna a řadu dalších skvělých borců. Z nejmladších vyzdvihněme 19ti letý super talent Ciana Uijtdebroekse, k jehož nejlepšímu výsledku uplynulé sezóny patří dvě vyhrané etapy, bílý, puntíkatý a hlavně žlutý dres na Tour de l´Avenir, tedy na „Tour de France“ pro kategorii U23.

loading...

I Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux měl hodně dobrou sezónu. Možná největší skokan roku mezi World týmy. Mezi 24 výhrami vynikají vítězství Biniama Girmaye na Gent-Wevelgem a etapa na Giro d´Italia, kde další přidal Jan Hirt, vítězná etapa Gerbena Thijssena na Okolo Polska a etapa Louis Meintjese na Vueltě.

Dres pochází opět z dílny italské firmy Nalini. Zachovává podobu roku 2022, ale s řadou úprav, které jsou dány i tím, že se pozměnily titulární sponzoři, takže tým bude příští rok vystupovat pod názvem Intermarché-Circus-Wanty.

Belgický celek před novou sezónou pořádně provětral sestavu. Přišlo jedenáct nových lidí. Z nejznámějších jsou to Rui Costa (UAE) a Mike Teunissen (Jumbo-Visma). Kromě nich se bude tým opírat opět především o Girmaye, Meintjese či Lorenza Rotu, mj. vítěze Sazka Tour 2022.

loading...

Jiří Vlasák
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE