Boroš otevřel Alpes Isere druhým místem a oblékl se do modrého

24.05.2023 | TZ Elkov Kasper

Boroš otevřel Alpes Isere druhým místem a oblékl se do modrého

Michale Boroš skvěle zahájil závod Alpes Isere Tour, když se po úspěšném úniku a druhém místě v etapě oblékl modrého dresu pro nejlepšího sprintera.

Elkov Kasper odstartoval ve francouzském Charvieu-Chavagneux etapový závod Alpes Isere Tour UCI 2.2. Na start se postavila šestice Bárta, Boroš, Neuman, Přidal, Ťoupalík a Zahálka. První etapa se jela na 146 km dlouhé trase se zvlněným profilem. Po několika nesmělých pokusech o únik se po 35 kilometrech oddělila 10členná skupina, kde byli dva čeští zástupci, a to Michael Boroš a Milan Kadlec z Development Team DSM. 

Peloton si držel tuto skupinu stále na blízko a ztrácel pouze desítky vteřin. Na 78 km se Michaelu Borošovi podařilo získat bonifikaci za vítězství ve sprintu a následně spolu se čtyřmi dalšími jezdci znovu zaútočil a rozpojil skupinu úniku. Následně se díky aktivitě skupiny podařilo navýšit náskok na jednu minutu a Michael Boroš opět bodoval na rychlostní prémii tentokrát třetím místem. 

Skupina se následně znovu zvětšila na sedm členů a Michael Boroš zkompletoval všechna místa na sprinterských prémiích díky druhému místu na třetí z nich. Šest kilometrů před cílem ztrácel peloton minutu a bylo zřejmé, že o vítězi se rozhodne ze skupiny v úniku. 

I když peloton navýšil rychlost na maximum, tak mu stále pět vteřin chybělo a vítězem etapy se stal Nizozemec Habets z Metecu. Michale Boroš si dospurtoval pro skvělé druhé a místo a díky své aktivitě během etapy se oblékl do dresu pro nejlepšího sprintera. „Ve skupině jsme všichni spolupracovali a jeli aktivně, bez čehož se nám náskok do cíle udržet nepodařilo. V závěru jsem ještě zkusil zabojovat o první místo, ale Nizozemec byl lepší. Závod je teprve na začátku a tahle etapa určitě nebude rozhodující“, podělil se o své pocity druhý v etapě i průběžně Michael Boroš.

Ve čtvrtek pokračuje závod výrazně kopcovitější etapou na 145 km.

Výsledky naleznete ZDE.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE