Bude e-cyklistika součástí příštích Olympijských her?

10.12.2021 | RC + TZ ROUVY

Bude e-cyklistika součástí příštích Olympijských her?

Světová mobilní aplikace virtuálních tréninků pro cyklisty a běžce pocházející z Vimperka - ROUVY - se dnes na tiskové konferenci v Praze pochlubila zajímavými daty. Například že s ROUVY aplikací sportují uživatelé z 242 zemí celého světa nebo že již komunita čítá přes 700 000 sportovců od amatérů po profesionály na celém světě.

Mám velkou radost, že se nám letos podařilo rozšířit team o 100 %, nyní nás je už 80. Nikoho asi nepřekvapí, že jako work&sport balance zaměstnavatel máme i poměrně vysoký počet aktivních sportovců - cyklisté, běžci na lyžích, triatlonisté či aktivní trenéři mládeže,” prozradil detaily Petr Samek, CEO ROUVY, a doplnil: „V příštím roce budeme pokračovat v akceleraci byznysu, s čímž nám pomohlo i to, že jsme se stali členy skupiny Pale Fire Capital. Skupina nám přinesla nejen finanční zázemí, ale hlavně potřebné know-how.”

Počet videotras letos přesáhl 14 tisíc, v ČR jich je přes 100. Mezi TOP trasy u nás patří tzv. “Czechman” s délkou 41,29 km, v zahraničí vede trasa “Swiss countryside”, která měří 25 km. Celosvětově nejvytíženějším dnem v aplikaci ROUVY je úterý. Skladba uživatelů je 87 % mužů, 13 % žen. TOP žebříček deseti zemí, kde se ROUVY nejvíce používá, vede USA, Česká republika je na 7. příčce.

Firma letos pro uživatele připravila řadu vylepšení typu workouts tréninků, lokalizaci do 6 jazyků nebo úpravy uživatelského rozhraní. Nadšencům také zprostředkovala na 70 oficiálních závodů, které ze zahraničních lokalit přenesla uživatelům přímo do jejich obýváků, například The Digital Swiss 5 z Zurichu, La Vuelta Virtual ze Španělska, Tour de Suisse, TORTOUR, Tour des Stations, Tour of Germany, Tour of Slovenia, Tour de Okinawa, Gran Fonda z mnoha zemí a mnohé další. Nechyběly ani události pro triatlonisty - IRONMAN, Challenge Family, USA Triathlon.

ROUVY je také generálním sponzorem týmu mladých cyklistů ROUVY Specialized cycling team a nově mezinárodní SARIS ROUVY Sauerland Continental Development Team. Spolupracuje na řadě společensky přínosných projektů - doma je to Cesta za snem, v zahraničí Pedal for Better Learning, spolupracuje na organizaci virtuálních akcí s Českým svazem cyklistiky, Kolem pro život, dále jsou partnery např. Czechman, XTERRA Czech Republic, a intenzivně také pracuje s mladými nadějnými talenty.

Ambicí je dostat cyklistickou platformu e-sportu i na Olympijské hry.

Žebříček TOP 10 zemí, které s ROUVY pravidelně jezdí:

  1. USA
  2. Velká Británie
  3. Německo
  4. Kanada
  5. Thajsko
  6. Itálie
  7. Česká republika
  8. Francie
  9. Švýcarsko
  10. Nizozemí

Letos už uživatelé najeli 76 milionů kilometrů, z toho Češi přes 2,6 milionů km. ROUVY generuje primárně globální byznys, z České republiky pochází pouze zhruba 1 % příjmů. 

ROUVY se v srpnu 2021 stalo součástí investorské skupiny Pale Fire Capital. Aspiruje na světovou jedničku v žebříčku indoorových cyklo aplikací a stalo se jasnou volbou pro nejrealističtější indoor trénink. Díky síle rozšířené reality v kombinaci s reálným videem přináší ROUVY světové cyklotrasy přímo do pohodlí domova. Desetitisíce kilometrů tras v rozšířené realitě, včetně skvostů jako Mont Ventoux, Stelvio a Cap de Formentor, pomáhají  sportovním nadšencům udržet kondici, zvyšovat motivaci k tréninku a dávají příležitost jezdit i v týmu s přáteli - v jakékoli době a jakémkoliv počasí. Pracuje se také na možnosti zobrazování a označování zajímavých míst v okolí trasy.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste