Bývalý vítěz Impey, domácí hvězda Clarke a také Froome v nominaci Israele na TDU

09.01.2023 | Marek Matějka, foto Charly Lopez/A.S.O., IPT

Bývalý vítěz Impey, domácí hvězda Clarke a také Froome v nominaci Israele na TDU

Israel-Premier Tech získal pozvánku na všechny závody WorldTour a tak se může vydat i do Austrálie na start letošní sezóny. A Dvojnásobný vítěz Tour Down Under, Jihoafričan Daryl Impey, bude kapitánem sestavy. Chris Froome je největší mediální hvězdou týmu a nejlepší výsledky by mohl udělat domácí Simon Clarke.

Australan Clarke už prokázal velmi dobrou formu druhým místem na domácím šampionátu v Buninyongu, když nestačil jen na staronového šampiona Luka Plappa. Clarka, Frooma a Impeyho na TDU doprovodí Australané Sebastian Berwick Taj Jones, Kanaďan Derek Gee a Novozélanďan Corbin Strong.

"Je skvělé, že se můžeme vrátit do Adelaide na Santos Tour Down Under, a jsme rádi, že se závod vrací do mezinárodního cyklistického kalendáře, zejména díky několika zajímavým změnám na trase závodu. Máme silný tým, v němž jsou například dvojnásobný vítěz Daryl Impey a vítěz etapy Tour de France Simon Clarke, kteří nám poskytují bohaté zkušenosti, a je skvělé, že se Chris Froome vydává do Austrálie teprve podruhé v kariéře, takže není pochyb o tom, že mu australští fanoušci budou fandit," říká Sam Bewley, nový sportovní ředitel IPT, který loni ukončil kariéru profesionálního závodníka. 

"Vedle Frooma, Impeyho a Clarkea máme v týmu i Novozélaďnana Corbina Stronga, který loni začal své angažmá v IPT skvěle. Corbin je sice na TDU poprvé, ale tento závod je stvořený pro jezdce jako je on, takže se těšíme, co dokáže. Svůj debut zde v Adelaide zažijí také naši mladí Australané Taj Jones a Sebastian Berwick, kteří však mají motivaci pro velký závod na domácí půdě, stejně jako Derek Gee, který bude poskytovat klíčovou podporu na silnici a je jezdcem, kterého je třeba sledovat v prologu," dodává Bewley.

Israel-Premier Tech je nejstarším týmem mezi profesionálními celky, takže není divu, že sestavu na Tour Down Under zdobí především zkušenosti. Například Impey už zde dvakrát vyhrál a letos ho čeká derniéra na oblíbeném závodě. Po sezóně totiž chce s cyklistikou skončit. "Na Tour Down Under se vždycky těším, je to místo, kde rád závodím. Vážím si toho, jak mě tu fanoušci povzbuzují a podporují. I když jsme dostali pozvánku pozdě, stále doufám, že tam předvedu co nejlepší výkon a snad budu moci podpořit Corbina Stronga a zbytek týmu v dojezdech etap. Moje role bude trochu jiná než v předchozích letech, ale mám motivaci a doufám, že ze sebe vydám to nejlepší," říká osmatřicetiletý cyklista. 

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE