Česká mistryně Neumanová zahájí sezónu na UAE Tour. Pojede také klasiky, Vueltu a Giro

08.02.2023 | Marek Matějka, foto Liv Racing TeqFind

Česká mistryně Neumanová zahájí sezónu na UAE Tour. Pojede také klasiky, Vueltu a Giro

Tereza Neumanová odstartuje letošní sezónu na prvním ročníku etapového závodu UAE Tour, ale půjde pouze o rozehřátí před dalšími ještě mnohem významnějšími závody. V plánu jsou monumenty Kolem Flander a Paříž-Roubaix a dvě Grand Tours.

Neumanová začíná druhý rok v barvách WorldTeamu Liv Racing TeqFind. Loni dokázala obhájit titul mistryně republiky a vidět byla i na mezinárodní scéně, druhá dojela například v etapě Okolo Burgosu ve Španělsku. Dostala se mezi chráněné sprinterky nizozemského týmu a dostala se na start Giro d'Italia a Vuelty. A šanci na velkých závodech dostává také od začátku letošní sezóny, UAE Tour (od 9. února) se hned první rok existence řadí mezi podniky WorldTour.

Hrozně se těším, jsem zase o rok zkušenější a cítím se skvěle. První závody vždycky nastaví laťku a já jsem připravená hrát v týmu klíčovou roli, říká ambiciózní Neumanová. Na UAE Tour bude mít šanci v hned třech rovinatých etapách. A bude to také důležitá příprava na další závody nejvyšší úrovně. Neumanová je velmi rychlá závodnice, ovšem uspět by chtěla i na klasikách a v plánu letos má Strade Bianche a monumenty Kolem Flander a Paříž-Roubaix. Zejména dlážděné klasiky by jí mohly vyhovovat, ačkoliv zatím žádnou z velkých klasik nejela.

Podruhé v kariéře se chystá na španělskou Vueltu, dokonce bude jedničkou týmu pro hromadné dojezdy. V programu má také oblíbený etapák Okolo Burgosu a snad i Giro d'Italia. 

Neumanová má naplánovanou celou sezónu a rozhodně se nebojí mít velké cíle. Chce i na mistrovství světa v Glasgow, na mistrovství Evropy ve Valkenburgu a na Olympijské hry do Paříže v roce 2024. Trať na Olympijských hrách je klasikářská se závěrečným sprintem na Champs-Élysées a měla by mi sedět. Jsem o olympiádu zkušenější a chtěla bych bojovat nejen o účast, ale i umístění, vysvětluje a připomíná, že už má za sebou jeden start na olympiádě v Tokiu.  


 

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE