České podnikání na Mallorce

17.02.2020 | Libor Matějka, foto Josef Vaishar/cycling.photography

České podnikání na Mallorce

Mallorca je ostrovem cyklistů, hotely jsou z jara zaměřeny především na cyklistikou klientelu a funguje zde nepřeberné množství půjčoven. Některé jsou dokonce české, či s českými kořeny.

Čeští podnikatelé zanechali na Mallorce výraznou stopu. Prvním byl Václav Uher, který se svojí agenturou nacesty.cz začal vozit české cyklisty na soustředění a cyklistické dovolené. Po něm si na Mallorce začali zařizovat své podniky i další. 


Půjčovnu kol si zde zařídil i Zdeněk Štybar, který je na Mallorce jako doma. Tento baleárský ostrov si oblíbil už dávno, pravidelně sem jezdil ještě jako cyklokrosař a částečně zde bydlí i teď. A pokud byste chtěli navštivit jeho půjčovnu, tak kontaktem je adresa 54eleven.com.


Na úplném vrcholu tohoto podnikání nyní stojí Vojta Beran, který začínal před více než deseti lety s kempy pro svoje tréninkové centrum alltraining.cz. Nyní zde zařídil a vybavil nádhernou půjčovnu Mallorca Cycling Center se skvostnými koly BMC a nyní dokonce nabízí i legendární Colnago.

Před lety si sem většina cyklistů přivážela svá kola, ale kdo by se dnes chtěl zabývat balením, transportem na letiště, odbavením kola tam a zpět, když si zde můžete půjčit třeba takový šperk na dvou kolech, jakým je COLNAGO V3rs na kotoučových brzdách s elektronickým řazením Dura-Ace a měřičem výkonu.

O této půjčovně a kempech přineseme podrobnější materiál a rozhovor s Vojtou Beranem. Pokud se chystáte, nebo uvažujete o cestě na cyklistům zaslíbený ostrov, stojí za to prostudovat si webové stránky:

mallorcacyclingcenter.com

alltraining.cz/kempy


V silné konkurenci si Češi nevedou vůbec špatně. Ale zajet si například můžete i do cyklistické kavárny s obchodem s cyklistickým oblečením francouzské produkce cafeducycliste.com.
Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Jirka
Cena dopravy kola se u aerolinek, které na Mallorcu létají, pohybuje kolem 1500 Kč (ČSA, Smartwings, Lauda, Ryan...). Váhový limit 30 nebo 32 kg, rozměry součet délka+šířka+výška maximálně 3,1 m, takže do jednoho kartonu jdou v pohodě zabalit dva bicykly, helmy, tretry, bidony, nářadí, pumpa... Odbavení na letišti v Praze, Vídni, nebo Palmě spočívá v tom, že krabici zváží, nalepí na ni štítek a vy ji odevzdáte u cedule "oversized baggage". Možnost půjčit si špičkový bicykl je super - umí ale půjčovny připravit kolo, jak potřebujete? Nastavit sedlo (pokud vám vyhovuje jeho typ, nebo si přivezete svoje) asi není problém, ale dají vám délku představce, šířku řídítek, nastaví výšku řídítek, jak jste zvyklí? Cenově vychází půjčení levného kola se 105 na dva týdny u výše zmíněné půjčovny asi na 8500 Kč, kolo s wattmetrem na dva týdny přes 16000 Kč, místní španělské půjčovny nabízí kola se 105 na dva týdny zhruba od 140 Euro.
21.02.2020 9:09:23