Karel Vacek se po dobře zvládnuté časovce ve velmi náročném závodě pohyboval neustále v popředí pelotonu, ale bohužel tři kilometry před cílem mu došly síly. Ovšem vzhledem k tomu, že šlo o jeho první start v N´Cupu v kategorii do 23 let, je jeho 14. místo příslibem pro závod na moravských silnicích.

Zázemí v Polsku reprezentaci zajišťoval tým Topforex - Lapierre. V sobotu se jela týmová časovka, v neděli závod na 113 kilometrů. “Kluci dnes podali dobrý týmový výkon a na to, že spolu časovku jeli poprvé, je musím pochválit za skvělou spolupráci. Udělali sice nějaké chyby, ale výsledek to byl solidní,” řekl Radim Kijevský, ředitel Topforex - Lapierre. Tým dojel na 10. pozici se ztrátou 1:23.

Druhá etapa byla velmi kopcovitá, se stoupáním dosahujícím až 23 % a závěrečným finišem na kopci. “Stanovili jsme taktiku počkat na nejtěžší úsek závodu asi 13 kilometrů před cílem. Od začátku se jelo vysoké tempo a kluci byli v polovině balíku. Bohužel ale došlo na technický defekt Petra Klaboucha a Karla Tyrpekla, po němž se Petr nebyl už schopen vrátit do pelotonu. Po celý den nedošlo na žádný vážnější únik. Lídr Karel Vacek byl v první skupině 9 závodníků a 6 kilometrů před cílem ale začal ztrácet a do cíle dojel na 14. místě."

Závod míru U23 Grand Prix Priessnitz spa 6. až 9. června se samozřejmě neobejde bez diváků. Tak kam letos přijít povzbudit české a zahraniční závodníky? Na tratích všech etap je toho opravdu hodně, ale to nejzajímavější si organizátoři dovolují divákům nabídnout.

Prolog v úvodním dnu bude krásnou podívaná v centru Krnova. Technický dvoukilometrový okruh nabídne zajímavou časovku, kterou v 16:45 otevře hokejová legenda Dominik Hašek. Následující den, 7. června, čeká na jezdce etapa z Jeseníku do Rýmařova. Zajímavé to bude především na rýmařovském Náměstí míru, kde na jezdce čeká rychlostní prémie, cíl a dekorování nejlepších jezdců. Ale atraktivní bude i dění na trati. Stoupání na Skřítek bude nejenom vrchole trati, ale také důležitým místem pro vývoj závodu

Třetí etapa vede z Krnova na Dlouhé Stráně. Novinkou je stoupání na Třemešek, nový a opravdu těžký kopec. Ale finále se odehraje na Dlouhých stráních, závodníci toto přetěžké stoupání absolvují dvakrát. Závěrečný den je start etapy i její cíl po dvanáctiprocentním stoupání před hotelem Priessnitz v Jeseníku. Předtím ale jezdce čeká etapa napříč Jeseníky. Na mladé cyklisty čekají  vrcholy Rejvíz, novinka přes čtyři kilometry dlouhý Příčný vrch a finále se odehraje na jesenických monumentech Hvězda, Lyra a Vidle.