Ve Skotsku si Chloe Dygert dojela už pro druhý titul, před několika dny ovládla individuální stíhačku na dráze. Na 36 kilometrů dlouhé trati v okolí města Stirling zajela skvělý čas a s velkým náskokem se usadila v křesle vedoucí závodnice. Přitom se v posledních dnech prala s nemocí, vzdát se předem však odmítla. A čekala na výkony nejvážnějších soupeřek. Hodně se čekalo především od Marlen Reusser, ale favorizovaná Švýcarka neměla svůj den. 

Všechny konkurentky měly na každém mezičasu výrazně horší čas než vedoucí Američanka. Anna Henderson z Velké Británie ztrácel au ž po čtvrt hodině závodu 25 sekund. Na loňském šampionátu stříbrná Australanka Grace Brown byla nejblíž, přesto byla o 17 vteřin pomalejší. Ani vítězka Tour de France Demi Vollering nemohla konkurovat. Čekalo se ovšem především na Marlen Reusser, mistryni Evropy a vítězku závěrečné časovky na Tour de France. 

Jenže Švýcarka roli favoritky nezvládla, na prvním mezičasu ztrácela už 32 sekund a poté se psychicky zlomila, zastavila a odstoupila ze závodu. POzději vše vystvětila psychickým vyčerpáním. Zdálo se, že vedoucí Chloe Dygert má titul jistý, vždyť na třetím mezičasu měla náskok 25 sekund před Grace Brown. Jenže Australanka ušetřila do cílového stoupání k hradu Stirling hodně sil a odstup zkrátila na konečných 6 sekund.

Souboj o titul byl mnohem těsnější, než se původně zdálo, ale Chloe Dygert bere druhý elitní titul, zatímco zkušená Australanka končí podruhé za sebou na druhém nejvyšším stupni.

"Je to vážně výjimečný den," řekla v rozhovoru po závodě. "Nejen pro mě, ale pro všechny kolem mě. Pro tým Canyon//SRAM, USA Cycling, můj osobní tým, rodinu... Znamená to pro nás hodně. Věřila jsem v pokrok a Boží plán. Jsem za to velmi vděčná."

Nakonec ji nezpomalila ani ani nemoc. "Měla jsem velký strach, že nebudu moci nastoupit. Kdyby se závod konal včera, nemohla bych startovat. Poslední čtyři dny jsem se modlila, abych byla v pořádku. Ještě nejsem stoprocentní, ale startovala jsem s tím, že do toho dám všechno. To mi stačilo. Jsem opravdu velmi šťastná."

"Dala jsem do toho sto procent, to bylo všechno. Grace Brown byla také skvělá, jela opravdu dobře. Musela jsem do toho dát všechno," pokračuje silně věřící závodnice. Grace Brown dokázala porazit o 6 sekund. Většinu náskoku ztratila v posledním kilometru. "Bylo to velmi působivé. Byla jsem nervózní, Grace dojížděla velmi silná. Musela jsem si na ni dávat pozor. Ale dala jsem do toho všechno a to stačilo."

Bronz překvapivě získala Rakušanka Christina Schweinberger, mimochodem tato šestadvacetiletá závodnice si své úplně první profesionální vítězství připsala na loňské Gracii Orlové. Ve Stirlingu ztratila 1:13 na vítězku a Britku Annu Henderson porazila o pouhé 2 sekundy.  

Soutěžilo se také o titul v kategorii U23. Nejlepší byla Němka Antonia Niedermaier před Cédrine Kerbaol z Francie a Julie De Wilde z Belgie. Eliška Kvasničková zajela sedmý nejlepší čas. Kristýna Burlová obsadila 11. místo. V absolutním pořadí dojely na 40. a 50. místě.