Ellingworth působil už v týmu Sky a v roli sportovního ředitele měl zásluhu na spoustě velkých vítězství, především na Tour de France v podání Bradleyho Wigginse, Chrise Frooma a Gerainta Thomase. Později odešel do týmu Bahrain McLaren, kde se stal ředitelem, ale zanedlouho se vrátil do Ineosu a převzal vedoucí úlohu.

Ellingworth oficiálně zastával roli zástupce šéfa týmu, ale reálně nahradil Davea Brailsforda, který byl povýšen a už neměl na starosti jen cyklistiku, ale také další sporty, ve kterých se Jim Ratcliffe, majitel Ineosu, angažuje. Ratcliffe však nebyl spokojený s tím, jak si Ellingworth vedl, tým od roku 2019 nevyhrál Tour de France a letos málem přišel o Carlose Rodrígueze, největší naději týmu na dobrý výsledek v celkovém pořadí Grand Tours. Do vyjednávání s Rodríguezem musel podle zákulisních informací zasáhnout sám Brailsford a Španěla udržel. Mezitím však britskou sestavu opustili Pavel Sivakov, Dani Martínez, Ben Tulett, Tao Geoghegan Hart a Luke Plapp. 

20230715TDF0026-A.S.O._Pauline_Ballet-2.jpg

Brailsford také prý ukončil jednání s možnými posilami, především s Tobiasem Fossem a Carlosem Veronou, ale zatím není jisté, zda se tito dva jezdci k týmu opravdu nepřipojí, protože Ineos má na soupisce stále dost volných míst. 

Spokojený se svou rolí v týmu nebyl podle GCN ani sám Ellingworth, protože velká rozhodnutí za něj dělali jiní v čele s Brailsfordem. Tým Ineos Grenadiers potvrdil webu GCN, že Ellingworth končí: "Ineos Grenadiers může potvrdit, že zástupce šéfa týmu Rod Ellingworth na konci roku tým opustí. V této fázi nebudeme poskytovat žádné další komentáře." Podle deníku The Telegraph Ineos opustí také minimálně ještě jeden člen vedení a odcházejí sportovní ředitele a bývalí profesionální závodníci Roger Hammond a Matteo Tossato. Ben Williams, další člen vedení s funkcí Head of Performance and Support, odchází do fotbalového klubu Queens Park Rangers. 

Kdo bude novým ředitelem týmu zatím není jasné, ale Brailsford to pravděpodobně nebude, protože by měl převzít vedoucí roli ve fotbalovém klubu Manchester United, do kterého se Ratcliffe chystá investovat peníze. Ratcliffe by měl získat 25 % slavného týmu a veškerou moc nad sportovními rozhodnutími.