Tým mužů pro letošní sezónu doznal zásadních změn v sestavě. Doplnili ho závodníci, kteří jsou důležitou součástí české reprezentace na dráze a jenž budou v aktuální a následující sezóně bojovat o kvalifikační místa na Olympijské hry v Paříži. Pro naplnění této olympijské vize spojil síly prostějovský tým s resortním centrem Dukly Praha. Právě propojení kvalitního silničního programu a dráhové přípravy by mohlo tato očekávání naplnit. To ovšem neznamená rezignaci na silniční výsledky. Naopak v závodech, kde můžou dráhaři ukázat svoji rychlost, bude tým cílit na dobré výsledky.

Sestavu Continental týmu pro rok 2023 tvoří devět cyklistů:

Wojciech Pszczolarski (31) je v týmu již desátým rokem. Je trojnásobným mistrem Evropy a bronzovým medailistou z MS v bodovacím závodě, z MS má i bronz v madisonu. Je jedním z těch, kdož budou usilovat o účast na OH v Paříži 2024.

Richard Holec (24) let přišel do týmu v průběhu roku 2021. Má na kontě řadu umístění v top ten v UCI silničních závodech, mj. 2. místo v etapě Mazovia Tour. Zajímavostí je, že zimní přípravu tráví v Americe, kde se připravuje společně se svým přítelem skvělým profesionálem Quinem Simmonsem z týmu Trek Segafredo.

Jan Voneš (22) přišel z Dukly Praha. Na posledním dráhovém SP v Egyptě, který proběhl začátkem března, vybojoval skvělé 5. místo v eliminačním závodě a patří mezi ty, kdož se chtějí poprat o účast na OH.

Filip Prokopyszyn (22) let přišel z polského Voster ATS. Soustředí se především na dráhu. Coby junior má medaile z dráhového MS i ME, ale má už medaile i z  ME v kategoriích U23 a dokonce i Elite. Jeho dosavadní sbírka zahrnuje devět cenných kovů z MS a ME. Je rovněž držitel bronzové medaile z European Games v Minsku v eliminačním závodě. I on bojuje o kvalifikaci na OH Paris 2024.

František Vinklárek (21 překvapil hned ve svém prvním opravdovém závodě na silnici při MČR U23, kdy obsadil 3. místo. Do té doby se věnoval především MTB. Za TUFO PARDUS Prostějov závodil už v loňském roce.

Petr Vávra (20) přichází z Dukly Praha a dosahuje výborných úspěchů především na dráze, kde se chce i nadále prosazovat.

Matyáš Koblížek (18) přechází z prostějovské juniorky. Je mnohonásobným medailistou z MS a ME juniorů, je např. mistr Evropy v madisonu a eliminaci, získal také dvě bronzové medaile na MS v eliminaci. Je součástí výběru reprezentace pro kvalifikaci na OH Paris 2024. Na silnici už v juniorech ukázal velkou sílu ve sprinterských dojezdech. Kromě cyklistiky ho letos čeká i maturita.

Ondřej Pokorný (18) je dalším nováčkem juniorky TUFO PARDUS Prostějov. Ondřej je univerzál, který umí na dráze i silnici. V juniorech mnohonásobný medailista MČR na dráze. Na silnici se dokáže popasovat i s náročnějším profilem.

Ondřej Mazel (18) je třetím loňským juniorem prostějovského týmu.  Jeho silnější disciplínou je dráha, ovšem pro letošní sezónu se chce také výrazně zlepšit na silnici. Je obětavým týmovým hráčem, který v závodech neváhá podřídit své ambice týmu.

Svoji desátou sezónu v prostějovském týmu absolvuje Wojciech Pszczolarski:Jsem rád, že zůstávám součástí týmu TUFO PARDUS Prostějov a na sezónu se těším. V týmu jsme nyní čtyři závodníci, kteří usilují o účast na Olympijských hrách. Bylo by úžasné, pokud by se to podařilo všem. Celý tým má skvělé rychlostní dispozice a věřím, že se nám ve vhodných silničních závodech povede tuto sílu zúročit.

Prostějovská juniorka byla v uplynulých letech nebývale úspěšná na světových soutěžích vrcholné úrovně. Martin Cetkovský, šéftrenér prostějovských cyklistů, má v týmu další talentované závodníky: „Během zimní přípravy jsme se snažili udělat maximum práce. Využili jsme k tomu zázemí našeho velodromu a pro finální přípravu jsme zvolili pobyt v Toskánsku. V juniorské kategorii se největší naděje upírají k děvčatům. Věřím, že Eliška Grulichová a Patricie Müllerová budou bojovat o nominaci na mistrovství Evropy a světa. Vzhledem k jejich univerzálnosti vidím jejich potenciál na dráze i silnici. Samozřejmě je mým přáním, aby všichni naši mládežníci bojovali ve svých kategoriích o co nejlepší výsledky.“

Příprava na sezónu se mi vydařila a věřím v dobré výsledky, které mi pomohou získat místo v národním týmu pro některou z vrcholných soutěží, tedy mistrovství Evropy nebo světa,“ doplnila Patricie Müllerová.

K činnosti prostějovského klubu se vyjádřil také náměstek primátora statutárního města Prostějov pan Miloš Sklenka: „Prostějovští cyklisté zaujímají ve sportovní rovině města významnou pozici a spolupráce s klubem je velmi dobrá. Za město mohu přislíbit i nadále podporu nejen při podpoře sportovní činnosti, ale také pomoc při udržovaní areálu velodromu.“

Sportovní ředitel Michal Mráček na závěr pozval příznivce dráhové cyklistiky na akce, které se v roce 2023 na prostějovském velodromu uskuteční. „Náš klub je každoročně organizátorem mnoha závodů od menších, celorepublikových až po mezinárodní. Ty nejzajímavější zahájí poslední květnový víkend Český pohár mládeže. Závěrečný červencový víkend bude prostějovský velodrom hostit domácí šampionát mládeže ve vytrvalostních disciplínách. Nejvýznamnější akce nás čekají tradičně v srpnu. Jsou to závody zařazené do kalendáře Mezinárodní cyklistické unie. Prvním z nich bude 17. srpna GP TUFO-VC Olomouckého kraje a hned následující dva dny 24. ročník GP Prostějov-Memoriál Otmara Malečka. Posledním závodem v Prostějově potom bude mistrovství republiky v madisonu a scratchi, který se uskuteční v sobotu 23. září.

Program cyklistů TUFO PARDUS Prostějov na letošní sezónu je velmi bohatý. Tým mužů zahájil sezónu uplynou neděli na GP Slovenian Istria, o nastávajícím víkendu se představí v Hlohovci na Trofeo Cinelli a v neděli na prvním pohárovém závodě ve Velké Bíteši.