• Všechno má svá pravidla. A rozhodčí, kteří na ně dohlížejí

Víte, že existují, ale obvykle se s nimi nesetkáte. Maximálně se k vám dostanou jejich rozhodnutí, se kterými ne vždy musíte souznít. Ano, mluvíme o rozhodčích UCI. V epizodě č. 13 byla hostem Simona Davídková, absolutní špička mezi českými rozhodčími mezinárodní cyklistické unie UCI a pořadatelka závodů Peklo Severu Road a Tour de Feminin. Díky rozhovoru získáte unikátní pohled na závody z druhé strany. A spousta věcí najednou začne dávat smysl. Mimo jiné se také dozvíte, jak se stát mezinárodním arbitrem a procestovat díky cyklistice značnou část světa. 

Epizodu najdete na Spotify, Apple Podcastech nebo na blogu Posedla.

Nebo si ji můžete poslechnout přímo v prohlížeči níže:

  • Každá vteřina se počítá. Zejména když se vám podaří ji zvěčnit

Markéta Navrátilová byla obdařena jedinečnou schopností – zachytit svým fotoaparátem zásadní situace těch největších cyklistických závodů, které se v reálném čase odehrávají v řádu vteřin. Její fotky jste jistě zahlédli, ať už jde o ikonické obrázky Pantaniho, Lance Armstronga na startovní rampě pod Eiffelovou věží nebo stovky dalších. Markéta absolvovala 25 Tour de France a nepočítaně jarních klasik. Chcete vědět, jaké to je pohybovat se v samém srdci profesionálního pelotonu s foťákem jako spolujezdec na motorce? Laďte epizodu č. 41. Markétino vyprávění je dechberoucí a pochopíte díky němu, co se v balíku na silnici všechno děje.

Epizodu najdete na Spotify, Apple Podcastech nebo na blogu Posedla.

Nebo si ji můžete poslechnout přímo v prohlížeči níže:

  • Když jste nejlepší a rozhodnete se začít znovu

Zdeňka Štybara není potřeba představovat. Jednoho z našich nejlepších cyklokrosařů a silničních cyklistů zná každý fanoušek cyklistiky. Ale v epizodě č. 38 jej poznáte z netradiční perspektivy. Nejen, že se dozvíte jaké to je rozhodovat se, jestli opustit hvězdnou kariéru cyklokrosaře a zkusit začít od píky na silnici. Dozvíte se také, jak těžké je udělat rozhodnutí kdy a jak s kariérou profesionálního cyklisty skončit. V překvapivě otevřeném a zajímavém rozhovoru vysvětlil Zdeněk mimo jiné i to, co se to vlastně s pelotonem v poslední době děje, a proč se nyní závodí tak agresivně, jako kdyby už neměla přijít žádná zítřejší etapa. 

Epizodu najdete na Spotify, Apple Podcastech nebo na blogu Posedla.

Nebo si ji můžete poslechnout přímo v prohlížeči níže:

  • Vyladit posed na kole je mnohdy zásadnější než vyladit formu

V epizodě č. 1 se dostáváme od teoretických znalostí k informacím, které můžete uplatnit v každodenní praxi. K bike fittingu. Jan Falge je jedním z našich nejlepších bike fitterů, který Martinovi s Jirkou vysvětlil, že nastavení posedu není jen cool proces, o němž můžete vyprávět spolujezdcům, ale zásadní procedura, která dokáže udělat z mučicího nástroje pohodlný stroj, na kterém si užijete každý švih. Umí pomoci i se zdravotními komplikacemi jako jsou bolesti zad, brnění rukou a mnoho dalšího. Pokud máte jakékoli pochybnosti o nastavení své jízdní pozice nebo byste chtěli ke svému výkonu přidat nějaké „watty bez tréninku“, tuhle epizodu si určitě dejte. 

Epizodu najdete na Spotify nebo Apple Podcastech.

Nebo si ji můžete poslechnout přímo v prohlížeči níže:

  • Není ultra jako ultra
  1. epizoda vás vezme do vyšších cyklistických dimenzí. Ultra bikepacker Štěpán Stránský alias Wolfman v ní poodhaluje, co se mu odehrává v hlavě během několika denních nonstop švihů. V rámci rozhovoru se také zamýšlí nad ožehavým tématem, a to všechno lze v závodech kategorie bez podpory vnímat jako podporu. Rozhovor se Štěpánem představuje velice zajímavý exkurz do disciplíny, která kombinuje umění málo spát, málo zavazadel naložit, za to si hodně nakládat. 

Epizodu najdete na Spotify, Apple Podcastech nebo na blogu Posedla

Nebo si ji můžete poslechnout přímo v prohlížeči níže:

A ještě jedna epizoda jako bonus. Pokud vám chybí hlas, který jste v červenci denně slýchali ze svých obrazovek, dejte si epizodu č. 16 s Tomášem Jílkem, kde nahlédnete do zákulisí komentování Tour de France. Přejeme příjemné poslech a krátké čekání.