Další nečekaný odchod. Dennis letos ukončí kariéru

10.02.2023 | Marek Matějka, foto Alex Broadway/A.S.O.

Další nečekaný odchod. Dennis letos ukončí kariéru

Letošní sezóna bude poslední v profesionální kariéře australského cyklisty Rohana Dennise. Dvojnásobný mistr světa v časovce to oznámil na Instagramu. Stejné rozhodnutí letos udělali také Thibaut Pinot a Peter Sagan.

Ročník narození 1990 přichází o své nejlepší závodníky. Pinot, Sagan i Dennis se rozloučí se silniční cyklistikou na nejvyšší úrovni po skončení sezóny. Australanovi letos končí smlouva v Jumbo-Visma a novou už nehodlá podepisovat.

"Cyklistika mi dala hodně a navždy jí budu vděčný. Je před námi stále dlouhá sezóna, ale rozhodně bude moje poslední," uvedl na Instagramu. Dvaatřicetiletý rodák z Adelaide nepodává po přestupu z Ineosu do Jumbo-Visma takové výkony jako dřív. Loni se nedostal do nominace na Tour de France a pro nizozemský tým získal pouze australský titul v časovce, byl u vítězství v časovce družstev na Vueltě a v reprezentačním dresu vyhrál Hry Commonwealthu.

Jeho největším úspěchem jsou dva tituly mistra světa v časovce z let 2018 a 2019. Také vyhrál etapu na všech třech Grand Tours a oblékl dres lídra závodu a zvítězil v celkovém pořadí Tour Down Under a USA Pro Challenge. V roce 2020 byl klíčovým pomocníkem Taa Geoghegana Harta v jeho cestě za vítězstvím na Giro d'Italia. 


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE