Dnes Adam Ťoupalík v úniku. Celkově Jakub Otruba 13. místo.

25.07.2021 | Jiří Vlasák, foto: Tour Alsace, Equipo Kern Pharma

Poslední etapa Tour Alsace měřila 154 km a byla určena primárně sprinterům. Obsahovala větší počet sprinterských prémií a její převýšení činilo pouhých 682 metrů. Na hromadný spurt skutečně došlo a vítězství z 2. etapy si zopakoval Arnaud De Lie z Lotto Soudal U23. Nejlepší z Čechů dokončil na 13. místě Jakub Ťoupalík.

Na jediné vrchařské prémii, do které se najelo hned po ostrém startu, se hodně závodilo, protože šanci mělo několik závodníků. Dres pro nejlepšího vrchaře si tu 4. místem pohlídal Alexis Guerin z Vorarlbergu.

Po speciální prémii K70, která byla umístěna na 40. km, se od pelotonu oddělila osmička cyklistů včetně Adama Ťoupalíka (Elkov Kasper). Hlavní pole, v němž pracovalo vícero týmů, ale největší zájem mělo Lotto Soudal U23, si je drželo po celou etapu na dostřel tak, aby je mohlo včas dojet. Což se stalo zhruba 4 km před cílem.

Za borci Uno-X Jakub Ťoupalík

V popředí letícího balíku se v druhé desítce držel Jakub Ťoupalík a nakonec mu to dalo na 13. místo jako nejlepšímu z našich cyklistů v této etapě. Dominik Neuman (oba Elkov Kasper), který byl určen jako lídr do spurtu, měl 8 km před cílem defekt a nestihl se vrátit.

Etapu vyhrál Arnaud De Lie, čímž si zajistil prvenství v bodovací soutěži. Mladíky vyhrál Leon Heinschke, týmový kolega Pavla Bittnera v DT DSM.

Nejcennější kategorii, soutěž jednotlivců, vyhrál vítěz včerejší etapy José Félix Parra (Equipo Kern Pharma). Jakub Otruba (Elkov Kasper) je klasifikován na 13. místě.

I v týmech byl nejúspěšnější španělský Kern Pharma. Elkov Kasper se umístil na 4. příčce.