Dominik Neuman v poslední etapě Tour Alsace na 13. místě

31.07.2022 | Jiří Vlasák, foto: Tour Alsace, Elkov-Kasper, MazowiaTeam,

Dominik Neuman v poslední etapě Tour Alsace na 13. místě

Čeští cyklisté z kontinentálních týmů dnes závodili v Alsasku, Bretani a v Polsku. Nejlepší umístění zaznamenal Dominik Neuman z Elkov-Kasper v poslední etapě Tour Alsace.

Tempo poslední a rovinaté etapy Tour Alsace (2.2) bylo hodně rychlé, na úvodních 40 kilometrech přesáhl průměr 50 kilometrů v hodině. Peloton táhly týmy soustředící se na závěrečný spurt, které sice nechaly ujet čtyřčlennou skupinu, ale včas únik zlikvidovaly.  

V hromadném dojezdu byl nejrychlejší britský cyklista Samuel Watson z Equipe continentale Groupama-FDJ.

Na 13. pozici projel cílovou páskou Dominik Neuman z Elkov-Kasper, který v celkové klasifikaci obsadil coby nejlépe postavený český cyklista 31. místo. Od 33. do 35. se srovnali Petr Kelemen (Tudor), Michael Boroš (Elkov-Kasper) a Karel Vacek (Tirol KTM). Na 53. místě byl klasifikován třetí muž Elkov-Kasper Filip Řeha.

Spurt byl dnes hodně hektický s mírným stoupáním v závěru, kam jsem si nenajel ideálně. Doufal jsem v trochu víc, ale nejdůležitější je, že jsme celou tour naštěstí odjeli bez zásadnějšího pádu, i když Filip měl problémy ve třetí etapě. Chtěli jsme to před Sazka Tour odjet v pohodě, po všech problémech, které teď máme. Tím, že kvůli nemoci museli odstoupit Adam a Jakub Ťoupalíkovi, kteří měli být našimi lídry v rozhodujících kopcích, to v Alsasku nebylo úplně pro nás. Odjeli jsme to v rámci našich možností a šlo rozhodně o dobrou přípravu do dalších závodů. Důležité totiž je, že se tady jezdilo hodně rychle a v silné konkurenci. Teď si musíme trochu orazit a od čtvrtka nás čeká domácí Sazka Tour, která je nejdůležitějším vrcholem léta,“ hodnotil vystoupení celého týmu ve Francii Dominik Neuman.

Celkovým vítězem 18. ročníku Tour Alsace se stal Brit Finlay Pickering z týmu vítěze dnešní etapy.

Cyklisté AC Sparta Praha absolvovali 3. etapu Kreiz Breizh Elites (2.2). Měla klasikářský profil a peloton se v jejím průběhu hodně nadělil. Vyhrál Jordan Labrosse z AG2R Citroën U23. Ze Sparty byl jako nejlepší klasifikován na 78. místě Tomáš Kalojíros (+13:21) .

Tým Tufo Pardus Prostějov se zúčastnil jednorázového polského Puchar MON (1.2). Skončil hromadným dojezdem. Vyhrál Jesper Rasch (ABLOC). Nejlépe se z prostějovských cyklistů umístil Marek Dolníček na 18. místě v čase vítěze.

Jiří Vlasák
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE