Drone Hopper-Androni Giocattoli bude pokračovat jako GW Shimano-Sidermec, ale v kontinentální úrovni

21.12.2022 | Jiří Vlasák, foto: Pelote Ciclismo, ADN Cycling, Sirotti

Drone Hopper-Androni Giocattoli bude pokračovat jako GW Shimano-Sidermec, ale v kontinentální úrovni

Tým generálního manažera Gianni Savia, který jsme poslední roky znali především pod názvem Androni Giocattoli-Sidermec, se v letošním roce spolehl na nového titulárního sponzora společnost Drone Hopper. Jenže tenhle projekt nevyšel, společnost nebyla schopna plnit své závazky a budoucnost týmu se stala velmi nejistou. Nejnovější zprávy mluví o tom, že tým bude pokračovat, ale o úroveň níž, na kontinentální úrovni pod názvem GW Shimano-Sidermec. Rádi by se však hned příští rok vrátili zpět do druhé divize.

Gianni Savio, manažer týmu v posledních desetiletích, oznámil mj. pro cyclinguptodate, že byl schopen zajistit budoucnost týmu, i když v roce 2023 na kontinentální úrovni. Ovšem rád by se brzo vrátil tam, kde s týmem působil dlouhé roky: „Naším záměrem je vrátit se na úroveň ProTeams v roce 2024.“

Tým je registrován v Kolumbii, má 16 závodníků, z nichž 13 je Kolumbijců, dva Italové a jeden Nor. A dvanácti z nich není víc jak 23 let. „Je to formace, která se skládá hlavně z mladých kolumbijských talentů. S tímto restartem na kontinentální úrovni pociťuji stále stejné nadšení, jako když jsem začínal někdy před třiceti lety,“ pokračoval Savio. "Závodění zůstává mou velkou vášní a můj návrat do Jižní Ameriky je oslavou kontinentu, kde jsem objevil mnoho talentů, včetně Egana Bernala." 

Gianni Savio s Eganem Bernalem

Z Androni se v nedávné minulosti rekrutovala spousta cyklistů, kteří se pak uplatnili v týmech World. Kromě Bernala (Ineos) to byli například Fausto Masnada, Mattia Cattaneo a Davide Ballerini (Quick-Step) či Iván Sosa (Movistar). Jen letos odešli čtyři lidi do World Teams a dva do Pro Teams. Do Trek-Segafredo Natnael Tesfatsion, do EF Education Andrea Piccolo a Jefferson Cepeda a do Arkéa Samsic Andrij Ponomar, resp. do Lotto-Dstny Eduardo Sepúlveda a do EOLO-Kometa Mattia Bais.

Nejznámějšími jmény z nové sestavy jsou Kolumbijci Jhonatan Restrepo (28), který jezdil tři roky v týmu Katusha, Miguel Eduardo Flórez (26), jenž do týmu přestupuje po dvou letech strávených v Arkéa Samsic, a drobounký italský vrchař Alessandro Bisolti (37).

Z talentovaných domácích jezdců tým, jehož jedním z titulárních sponzorů je výrobce bicyklů GW, angažoval například Williama Colorada (18), 6. z prestižního juniorského Giro Della Lunigiana 2022, které na 13. místě dokončil jako nejlepší z českých jezdců Martin Bárta, dále Santiaga Umbu (20), 4. na Tour Alsace 2021, kde se na 13. pozici prosadil Jakub Otruba, Germána Gómeze (21) a Andrése Mancipeho (20), 1. a 2. z letošního kolumbijského šampionátu v kategorii U23, Edgara Pinzona (21), 8. z letošního Giro di Sicilia, které vyhrál Damiano Caruso (Bahrain) atd.

Pinzon, Gómez a Mancipe jezdili letos za kolumbijský kontinentální Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas-Shimano, Restrepo, Bisolti, Umba a čtyři další přešli z Drone Hopper - Androni Giocattoli.

Tým hlásí jistotu existence na další dva roky. Do roku 2024 má však podepsáno jen Santiago Umba a od toho roku má do týmu přistoupit mladý italský vrchař Riccardo Ciuccarelli (22), vítěz etapy na baby Giru 2021 a celkově 5. na prestižním Giro Ciclistico della Valle d´Aosta, etapových závodech určených pro jezdce do 23 let.

Jiří Vlasák
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE