Druhá sezóna pro akademiky Romana Kreuzigera

06.02.2019 | RC

Druhá sezóna pro akademiky Romana Kreuzigera

Nejlepší český silničář Roman Kreuziger odpočítává poslední dny před startem sezóny na španělské Valencianě. A závodníci z jeho akademie jsou zatím v ostré přípravě. Na přelomu ledna a února absolvovali “sněhové” soustředění na Zadově.

“Měli jsme k dispozici kompletní sestavu. Máme za sebou spoustu hodin kvalitního tréninku. Věnovali jsme se běžkám, posilovně a regeneraci,” vypočítává aktivity sportovní ředitel Václav Novák.

Už za pár dní se akademie vydává na soustředění na Mallorku a poté do Chorvatska. “Tam budeme finišovat s přípravou na sezónu a dolaďovat poslední plány před závody,” upřesňuje trenér Tomáš Holub. Mladí cyklisté by se v roce 2019 měli představit nejen v domácím prostředí, ale i v zahraničí.

V elitním týmu akademie je zařazeno deset závodníků. V minulém roce získali čtyřicet medailí z republikových šampionátů na dráze i silnici. Jezdci se začínají prosazovat i při zahraničních podnicích.

“Laťku jsme nasadili dost vysoko. Máme za sebou první rok, takže se režim akademie stále usazuje. Ale jsme na dobré cestě, cítíme podporu partnerů a závodníkům se daří,” dodává generální manažer akademie Petr Kubias.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Olda
Užitečný počin . Přeji jenom úspěchy .
06.02.2019 11:13:01