Druhý ročník L’Etape: nová trasa i elitní kategorie

03.12.2021 | TZ, foto Markéta Navrátilová, Matěj Třešňák

Druhý ročník L’Etape: nová trasa i elitní kategorie

Po vydařené letošní premiéře cyklistického závodu L’Etape Czech Republic by Tour de France jsou v plném proudu přípravy na druhý ročník, který se vrátí do Prahy a Středočeského kraje v sobotu 11. června 2022. Organizátoři slibují několik novinek, mezi nimiž je zčásti nová podoba trasy i možnost účasti profesionálních sportovců v samostatné kategorii ‚Elite‘.

První ročník cyklistického svátku, který se koná pod hlavičkou legendární Tour de France, si letos v srpnu nenechalo ujít přes 1700 jezdců. „Ohlasy na premiéru L’Etape Czech Republic by Tour de France byly ze všech stran velmi nadšené. Pozitivní zpětnou vazbu jsme dostali nejen od samotných účastníků a fanoušků, ale i zástupců organizace A.S.O., která je vlastníkem Tour de France i práv na L’Etape,“ těší manažera projektu Přemysla Nováka. 

Jsem velice rád, že se nám premiéra české verze L’Etape vydařila, jelikož Tour de France si partnery ke spolupráci vybírá opravdu pečlivě. Do dalšího ročníku budeme chtít ještě vylepšit organizační část příprav a posílit komunikační stránky projektu. Věříme, že v červnu do Prahy a okolí opět přilákáme mnoho sportovních nadšenců, kteří si budou moci vychutnat atmosféru jednoho z nejslavnějších sportovních eventů historie,“ doplňuje statutární ředitel pořádající agentury Petr Čech Sport David Trávníček.

Na startu srpnové premiéry kromě amatérských cyklistů nechyběly také osobnosti z řad profesionálních sportovců, včetně konečného vítěze Daniela Turka či trojnásobné olympijské šampionky a suverénní vítězky mezi ženami, Martiny Sáblíkové. „Závod L’Etape jsem si nesmírně užila, byl to opravdu fantastický zážitek se vším všudy. Fanoušci obsypali celou trať a hnali nás do cíle, jejich podpora byla skvělá. Těším se na nový ročník na nové trati a udělám vše proto, abych se ho mohla účastnit,“ uvedla světová rychlobruslařská rekordmanka.

Právě účast vrcholových sportovců vedla organizátory k vytvoření samostatné elitní kategorie. „Věříme, že tímto krokem potěšíme zejména pravověrné cyklisty. Do kategorie ‚Elite‘ budou spadat sportovci s profesionální smlouvu i zájemci, kteří se přihlásí dobrovolně a budou se chtít porovnat s výkony top sportovců,“ popisuje Novák.

Mapy a profily tras:

gallery

Po zkušenostech z prvního ročníku se organizátoři rozhodli pro částečnou úpravu trasy. „Naším cílem je zatraktivnění trasy, přidali jsme některé ikonické úseky, a zároveň snížili zátěž z hlediska organizace dopravy. Značných změn doznala zejména Dlouhá trasa, která bude nejenom delší, ale přibude i několik kopců – zájemci se mohou těšit na porci 136 km a přes 1900 nastoupaných metrů,“ popisuje Novák. Délka Krátké trasy, jejíž náročnost zůstane oproti premiéře přibližně stejná, bude činit 91 km s celkovým počtem přes 1000 nastoupaných metrů. „První úsek ze Strahova do Hostivice bude opět nezávodní, ostrý start odmáváme na rozhraní hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Následuje nový rovinatější úsek přes Hájek, peloton poté zamíří přes Unhošť, Horní a Dolní Bezděkov až do Ploskova, kde se trasy rozdělí,“ přibližuje Novák. „Účastníci se mohou těšit na průjezd kolem Lánské obory, Křivoklátu, Dřevíče či podél řeky Loděnice. Úpravy trasy chystáme i v cílovém dojezdu na Strahově, a to tak, aby byl atraktivnější pro závodníky i diváky.“

Registrace na druhý ročník závodu se spustila již v září, momentálně je přihlášeno přes 1300 zájemců. „Obrovský zájem je potvrzením dobré práce, kterou jsme odvedli při srpnové premiéře. Už nyní atakujeme počet účastníků prvního ročníku a zájem neochabuje. Druhý ročník tak bude ještě větším cyklistickým svátkem, nesmírnou výzvou pro nás i všechny účastníky. Na webu www.letapeczech.cz mohou zájemci stále využít aktuální možnosti startovného ´Early bird´ za zvýhodněnou cenu,“ upozorňuje Novák.

Za výhodné ceny startovné (Krátká trasa/2290 Kč a Dlouhá trasa/2690 Kč) zbývá posledních pár desítek kusů, po vyprodání stoupne cena na 2790 Kč, respektive 3190 Kč. „Aktuálně také běží soutěž Vánoce v balíku, ve které společně s našimi partnery rozdáváme skvělé cyklistické ceny – třeba silniční kolo od Harfa Sportu nebo VIP zájezd na Tour de France od ŠKODA AUTO. Do slosování budou zařazeni všichni, kdo se registrují či zakoupí dárkový voucher do poledne 22. prosince,“ uzavírá Novák. Dárkové vouchery jsou k dispozici na www.sportprozivot.cz. 

Veškeré informace o projektu L’Etape Czech Republic by Tour de France naleznete na www.letape.cz. Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste