Dvacet je magické číslo

01.03.2023 | TZ Rexonix Kovo Praha

Dvacet je magické číslo

Dvacítka starších sportovců Rexonix Kovo Praha se právě vrátila z únorového soustředění v Calpe. A souběžně byl také potvrzen dvacátý mezinárodní start juniorské skupiny.

Letošní koncept stojí právě hodně na mezinárodních závodech“, potvrdil vedoucí trenér Ing. Marek Mixa. „Už při cyklokrosové sezóně jsem vyjel do terénu v Belgii, na dráhu do Holandska se pak hned zkraje roku vydal další z trenérů, Vašek Papík. Tvrdá práce posledních let začíná nést svoje ovoce“, usmíval se šéf týmu z Třebešína.

Nejen díky dlouholetému školení trenérů, ale i díků kroužkům pro menší děti se kolem velodromu na Třebešíně vytvořila silná trenérská parta. Na letošní závodní kalendář se bude muset totiž točit několik trenérů, protože se bude i na čistě juniorské závody jezdit na více skupin. Nejen podle výkonnosti, ale i podle zaměření na disciplínu. Od silnice po dráhu i přes cyklokros.

Jak říkal jeden z mých dřívějších trenérů, závodník je od slova závodit. Trošku to vypadá, že letos budeme závodit i o to, co jako trenéři stihneme objet,“ zvážnil Mixa.

První závodní kilometry objede juniorská skupina na dalším soustředění v Calpe. Máme ale potvrzené starty na UCI závodech v  Belgii, Německu, Polsku i Holandsku čistě jen do května“, plánuje první část sezóny trenér.

Dnes potvrzený dvacátý závodní den pak vychází na Itálii, letos to bude zřejmě skutečně neskutečná sezóna!


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE