Velmi těžkou časovku na dva dvacetikilometrové okruhy vyhrál Josef Černý (Elkov Author) a získal svůj první elitní titul. Černý byl nejrychlejší už po prvním okruhu a v cíli zaznamenal čas 58:32. Druhý skončil obhájce vítězství a pětinásobný mistr Jan Bárta (Elkov Author). Na Černého ztratil 38 sekund.

Překvapil třetí Michael Kukrle (Elkov Author). Ztratil sice hodně, konkrétně 2:17, ale s velkým náskokem porazil loňského mistra U23 Nicolase Pietrulu z Dukly Praha, který ztratil 2:51. Páté místo získal veterán Tomáš Bucháček (Elkov Author), šestý je Daniel Turek (Israel Cycling Academy).

Až sedmý nejlepší čas zajel Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors). V prvním okruhu byl třetí za Černým a Bártou, ale ve druhém okruhu hodnocení postihly technické problémy a na Černého ztratil 4:44.

Otruba nejlepší v U23

Jakub Otruba (Elkov Author), favorit časovky v kategorii U23 získal titul a doplnil sbírku týmu Elkov Author. Otruba vyhrál 40 kilometrů dlouhý závod v čase 1:03:06. Druhého Romana Lehkého (Topforex - Lapierre) porazil s náskokem 1:14. Třetí Richard Holec (Topforex - Lapierre) byl o další 3 sekundy horší.

Korvasová má první titul

Tereza Korvasová (Dukla Praha) získala český titul v individuální časovce mezi ženami. Korvasová porazila své dvě týmové kolegyně Jarmilu Machačovou (Dukla Praha) a Melissu Van Neck (Dukla Praha) o 48 sekund a 1:09. Slovenský titul získala Jaseková. Nikola Nosková (Bepink), obhájkyně titulu, na začátku závodu spadla a nedokončila.

Mezi českými juniorkami zvítězila Hájková (SKP Duha Lanškroun), druhá skončila Sásková (ČS Specialized) a třetí Jandová (Favorit Brno).

Vacek potvrdil roli favorita

Karel Vacek (F.lli Giorgi) potvrdil roli favorita a vyhrál juniorské mistrovství republiky v individuální časovce. Na 20 kilometrů dlouhé trati zajel čas 31:20 a o 30 sekund porazil druhého Petra Kelemena. Třetí cyklokrosař Tomáš Kopecký zaostal o 37 sekund.

V sobotu a neděli budete moci sledovat průběh závodů s hromadným startem v živé fotoreportáži na RoadCycling.cz. Aktuální dění přineseme ze všech kategorií. Nejdříve v sobotu ráno (9:30) spojený závod žen a juniorek a odpoledne závod juniorů (15:00). A samozřejmě v neděli od 10:30 také závod mužů.