Engelhardt si připsal první vítězství mezi profesionály, vyhrál jednorázovku Per Sempre Alfredo

19.03.2023 | Marek Matějka, foto Sprint Cycling/Jayco AlUla

Engelhardt si připsal první vítězství mezi profesionály, vyhrál jednorázovku Per Sempre Alfredo

Evropský šampión kategorie U23 Felix Engelhardt získal své úplně první mezi profesionály. Dvacetiletý Němec byl nejrychlejší ve spurtu první skupiny, kde na 21. místě dojel také Karel Vacek.

190 kilometrů dlouhý závod se startem ve Florencii a cílem v Sesto Florentino nebyl vhodný pro ryzí sprintery, ale nakonec se o vítězství rozhodlo ve spurtu. Po třech výjezdech stoupání Collina zůstalo na čele celkem 21 jezdců. V dojezdu si Engelhardt vybral dobrou pozici, začal spurtovat brzo a zaskočil soupeře. Loni na Mistrovství Evropy v Portugalsku porazil ve spurtu Čecha Mathiase Vacka a po přestupu do WorldTour ukázal, že rychlost mu nechybí ani na vyšší úrovni.

Engelhardt byl ve sprintu nejsilnější a zajistil páté vítězství pro tým Jayco AlUla. "Pro nás, mladé kluky, je to vždycky skvělá příležitost jet tyhle menší závody a kluci odvedli skvělou práci, když mě před závěrečnými okruhy uchránili před nejrůznějšími problémy, pokaždé jsme měli opravdu dobrou pozici ve stoupání a spolupracovali jsme opravdu dobře," pochvaloval si Engelhardt své čtyři týmové kolegy. "Bohužel Lawson Craddock v prvním kole ve sjezdu spadl a ve druhém kole Rudy Porter píchl, když byl se mnou vpředu, takže jsem na finále zůstal sám. V posledním stoupání jsem se cítil opravdu dobře, byl jsem schopen pokrýt nástupy, pak jsem musel v posledních kilometrech trochu hazardovat."

"Některé týmy měly více jezdců a samozřejmě se snažily útočit, ale byly to velmi obtížné podmínky, protože právě začalo pršet, silnice byla kluzká a bylo hodně pádů, takže to bylo celé trochu chaotické. Sledoval jsem sprinterský vlak Bardiani, kteří to perfektně načasovali, dokonce jsem začal spurtovat trochu moc brzo, ale myslím, že všichni začali brzo, protože v posledních 50 metrech jsme si všichni sedli a dojížděli v sedle."

"Nakonec jsem měl opravdu dobré nohy a je úžasné tady vyhrát, jsem opravdu vděčný za dnešní příležitost od týmu a kluků a doufám, že je to dobrý začátek před Coppi e Bartali," dodal Engelhardt.

Druhý dojel Mark Stewart (Bolton Equities Black Spoke) a třetí Anders Foldager (Biesse-Carrera). V první skupině dokončil na 21. místě Karel Vacek (Corratec), Pavel Novák (Colpack-Ballan) nedokončil. 

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE