Evenepoel vyhrál Kolem Burgosu

01.08.2020 | Marek Matějka, foto Deceuninck - Quick-Step

Evenepoel vyhrál Kolem Burgosu

Remco Evenepoel uhájil celkové vítězství v závodě Kolem Burgosu. V poslední etapě s cílem na vrcholu stoupání Lagunas de Neila dojel třetí za vítězným Ivánem Sosou a Mikelem Landou.

Stoupání Lagunas de Neila je na Kolem Burgosu tradiční, ale letos se jelo z nové, neznámé strany. Ve velmi strmých pasážích excelovali nejlehčí vrchaři. Remco Evenepoel (Deceuninck - Quick-Step) svůj úkol zvládl, sice nebyl nejlepší na kopci, ale ztráta pouhých 11 vteřin na Ivána Sosu (Ineos) a 2 vteřin Mikela Landu (Bahrain - McLaren) ho nijak neohrozila.

"Mise splněna. Kopec byl hodně těžký a moc mi nevyhovoval, ale dokázal jsem za sebou udržet spoustu jezdců na celkové pořadí a ostatních jsem udržel nablízku. Musel jsem trpět a jet tvrdě, ale byl to velmi dobrý den. Nemůžu být šťastnější, je to moje sedmé letošní vítězství. Bylo to možné díky mému skvělému týmu, který byl stále vpředu a chránil mě. V Burgosu jsem poprvé, je to můj první závod od února a všechno se podařilo. Jsel jsem tři závody a tři jsem vyhrál, zatím je to perfektní sezóna. Teď se těším na Kolem Polska,"  komentuje Evenepoel své další vítězství.    

Pro Deceuninck - Quick-Step to byl opravdu velmi povedený závod, protože Joao Almeida skončil celkově třetí za Mikelem Landou. Ten se stal vítězem bodovací soutěže. Evenepoel vyhrál také soutěž mladých jezdců. Nejlepším vrchařem se stal Gotzon Martín (Euskaltel - Euskadi) a nejlepším týmem Micthelton - Scott. 


 

  

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste