Evropský pohár v cyklokrosu se blíží. Registrace do středy

12.12.2022 | TZ SPR media, foto: Jan Brychta

Evropský pohár v cyklokrosu se blíží. Registrace do středy

Už v sobotu a neděli 17. a 18. prosince se na tříkilometrový okruh v ostravských Dolních Vítkovicích vydají účastníci cyklokrosového Evropského poháru.

Pro kategorie juniorů, juniorek, žen a mužů do 23 let jsou ve hře vysoké bodové zisky i finanční odměny. Na prize money bude rozděleno celkem 4280 EUR. Registrace se na internetových stránkách uzavírá už ve středu 14. prosince.

Ve startovní listině už jsou jména elitního polského krosaře a vítěze posledních podniků TOI TOI Cupu Marka Konwy, nebo suveréna této sezóny a čerstvého mistra ČR v kategorii kadetů Kryštofa Bažanta. „V tuto chvíli jsou kromě tuzemských závodníků přihlášeni i krosaři a krosařky z Polska, Slovenska a Rakouska. Stále ale očekáváme hlavní vlnu přihlášek. Specifikem Evropského poháru jsou totiž samostatné závody v juniorských a U23 kategoriích. To znamená, že třiadvacítkáři a junioři s juniorkami mohou získat velkou porci UCI bodů, o které je na jiných závodech úrovně C2 připraví elitní jezdci a jezdkyně. Prize money jsou navíc určeny nejen pro ně, ale i pro kadety a kadetky,“ láká cyklokrosaře ředitel EP Miloš Židík.

A dalším z lákadel je unikátní prostředí Dolních Vítkovic, kudy trať prochází. Pod sněhovou nadílkou už se rýsuje tříkilometrový okruh, na kterém se střídá 7 různých povrchů. „Odstartujeme na dlažebních kostkách, přejíždíme asfalt, dostáváme se na hlínu a trávu, z ní postupně přes asfaltovou cestu a technické depo do písku. Z písku na šotolinu, ze které závodníci vyjedou na dřevěný most. To znamená, že trať se nám bude křížit, pojedeme pod mostem i po něm. A z dřevěného povrchu se dostáváme zpátky na trávu a další typy povrchu, které jsem už vyjmenoval. Co z loňska zůstává, je podle mě asi nejstrmější a nejprudší schodiště v celé české kotlině. A nakonec novinka, kterou nemají nikde na světě. Trať vede přímo halou vysoké pece,“ přiblížil stavitel trati Radovan Šťastný.

Závod UEC Evropského poháru v cyklokrosu se uskuteční za podpory Moravskoslezského kraje, města Ostravy, HSF System, Českého svazu cyklistiky, UEC, AT Computers, Craft a Vavrys, PDK stavba, Radioking, Bombus, Ha-vel, Force, KCK Cyklosport-Mode s.r.o. a Jiří Team Ostrava. Mediálními partnery jsou MTBS.cz a O2 TV Production.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE