Ewan se dočkal vítězství. Celkový triumf na UAE Tour slaví Pogačar

27.02.2021 | Marek Matějka, foto LaPresse

Ewan se dočkal vítězství. Celkový triumf na UAE Tour slaví Pogačar

Caleb Ewan byl nejrychlejší v dojezdu poslední etapy UAE Tour a připsal si první letošní vítězství. Australan porazil Sama Bennetta a Phila Bauhause. Tadej Pogačar si ve větrné etapě pohlídal celkové vítězství.

Poslední etapa UAE Tour nebyla pro Tadeje Pogačara (UAE Emirates) vůbec snadná. Lídr závodu si musel dávat pozor na vítr a terezíny a také na pády. Jednomu pádu se nevyhnul Adam Yates (Ineos Grenadiers), druhý muž celkového pořadí, ale peloton na něj počkal. Nakonec ani terezíny nic nerozhodly, i když po jednom dělení zůstal ve druhé skupině třeba  Joao Almeida (Deceuninck - Quick-Step).

Vše se nakonec sjelo a připravovalo na hromadný dojezd. 2,5 kilometru před cílem na čelo pelotonu přijel početný tým Deceuninck - Quick-Step, ale svou formaci až do úplného dojezdu neudržel. Sam Bennett přesto měl dobrou pozici, jenže tu konečně našel také Caleb Ewan (Lotto Soudal) a irského cyklistu přesvědčivě porazil. Po několika nepovedených sprintech měl Ewan z vítězství velkou radost. 

„Přijeli jsme sem vyhrát etapu a po šesti dnech zbývala už jen jedna šance. Moje poslední pár sprinty nebyly dobré, takže na mě byl vyvíjen tlak. Tým odvedl skvělou práci. Měl jsem dobré nohy a nakonec jsem dokázal předvést dobrý sprint. Je to docela úleva. Je příjemné získat vítězství před návratem do Evropy, kde budu pokračovat v sezóně. Pro letošní rok mám velké plány, takže je dobré zde zvítězit,“ říká vítěz etapy.

Tadej Pogačar poprvé v kariéře vyhrál celkové pořadí UAE Tour. Je to jeho už páté vítězství v celkovém pořadí etapových závodů v kariéře a 19. vítězství celkem. David Dekker (Jumbo - Visma) v poslední sprintu neuspěl, ale dosáhl vítězství v bodovací soutěži. Pogačar je také nejlepším mladým závodníkem konečného pořadí. 

„Je to opravdu skvělé. UAE Tour byla mým prvním cílem sezóny a také je to domácí závod pro náš tým, takže to bylo opravdu důležité a jsem moc spokojený,“ dodává Tadej Pogačar po poslední etapě. „Můj tým a spolujezdci si vedli velmi dobře a vyhráli jsme zde společně. Byl to jeden z našich nejlepších výkonů. Nepochybně se ještě do Spojených arabských emirátů vrátím."


 

 

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste