Fabio Jakobsen je v nemocnici s vážnými zraněními, ale jeho stav je stabilizovaný

06.08.2020 | Jiří Vlasák, foto: Sirotti, Getty Images

Fabio Jakobsen je v nemocnici s vážnými zraněními, ale jeho stav je stabilizovaný

Nizozemský sprinter týmu Deceuninck – Quick Step byl po pádu v samém závěru 1. etapy závodu Okolo Polska s vážnými a život ohrožujícími zraněními letecky přepraven do nemocnice v Sosnowci. Byl uveden do umělého spánku, Jeho stav je vážný, ale stabilizovaný.

Pád způsobil Dylan Groenewegen, když se odchýlil od přímé linie sprintu a natlačil Jakobsena k bariéře. Jakobsen nešáhl na brzdy a v plné rychlosti vletěl do bariéry z plůtků a konstrukce cílové brány.

Po kontaktu spadl i Groenewegen. Do prostoru cílové čáry vletěly plůtky. Následkem této situace se na zemi ocitli další čtyři jezdci: Marc Sarreau (Groupama-FDJ), Jasper Philipsen (UAE), Damien Touze (Cofidis) a Eduard Prades (Movistar). 

Dylan Groenewegen po pádu v 1. etapě Okolo Polska

Pádem Jakobsena (ilustrační titulní snímek) byl postižen i jeden z pořadatelů, který byl také převezen do nemocnice. Utrpěl zranění hlavy, ale již je při vědomí a ve stabilizovaném stavu. 

"Opravdu chci upřímně poděkovat lékařům a nemocničnímu personálu za jejich rychlou péči a pomoc a také velmi přeji všem sportovcům, kteří byli havárií postiženi, rychlé uzdravení," řekl ředitel závodu Lang. 

UCI vydala prohlášení, v němž odsoudila počínání Dylana Groenewegena. Závažnost incidentu vedla UCI k okamžitému postoupení věci disciplinární komisi se žádostí o uložení sankce proti Groenewegenovi. 

Sbor rozhodčích tohoto nizozemského sprintera stáje Jumbo-Visma diskvalifikoval ze závodu a uložil mu pokutu 500 CHF.

Vítězem etapy byl určen Fabio Jakobsen, na druhou pozici Marc Sarreau, který by při normálním průběhu skončil s velkou pravděpodobností třetí. Marc však utrpěl zranění ramenního kloubu a přetrhl si několik vazů. Samozřejmě v závodě nemůže pokračovat. 

Marc Sarreau na ilustračním snímku při jednom ze svých 12 vítězství v závodech UCI.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


K12
Snad se brzo uzdraví! Ale na druhou stranu by mě zajímalo jak může být Jacobsen uznán jako vítěz etapy, když se nedostal prez cílovou čáru.
06.08.2020 10:40:55