Fantazie na Českém poháru mládeže! Double Teleckého a šest pódií pro kadety SCM2020 při Favoritu

09.09.2019 | TZ Favorit Brno, Foto: Favorit Brno

Fantazie na Českém poháru mládeže! Double Teleckého a šest pódií pro kadety SCM2020 při Favoritu

Vynikající výsledek se povedl kadetům SCM2020 při Favoritu Brno na víkendovém 14 . a 15. závodě TECHNISERV Cupu, Českém poháru mládeže v Břízkách a Hodkovicích nedaleko Jablonce nad Nisou.

V náročném sobotním kritériu zvítězil Štěpán TELECKÝ (SCM2020 Favorit), 2. byl Štěpán ŠIROKÝ (SCM2020 Favorit), třetí místo obhájil zástupce Dukly Praha Kadlec. Na nedělním silničním poháru po krátkém úniku 3 kilometry před cílem zvítězil opět Štěpán TELECKÝ, druhý byl Marek JELÍNEK (SCM2020), třetí byl Štěpán ŠIROKÝ (SCM2020 Favorit). V rámci letošního TECHNISERV Cup ČP mládeže se jednalo vůbec o první double, tj. kdy se jednomu závodníkovi podařilo zvítězit v sobotním kritériu i nedělním silničním závodě jednotlivců, v této vyrovnané a výborně obsazené kategorii kadetů. V hodnocení ČP mládeže je více jak 100 kadetů.

Spokojeni byli i trenéři Favoritu: „Před 14 dny Jelínek, Telecký a Široký vynechali ČP v Ostravě a jeli sbírat zkušenosti v barvách reprezentace ČR na jeden z největších etapových závodů kadetů, Jugendtour v Rakousku. Získané zkušenosti i způsob závodění v zahraničí tyto závodníky SCM2020 Favoritu posunul výše, jak po taktické, tak i výkonnostní stránce a absenci z posledního ČP v Ostravě si bohatě vynahradili. Dle mých výpočtů by TELECKÝ měl vést průběžně Český Pohár a Jelínek by měl být třetí,“ řekl Lukáš Petr, trenér SCM 2020 při Favoritu Brno.

„Je to výborná vizitka systematické práce v posledních letech v rámci plánování závodního a tréninkového programu celého SCM 2020 při Favoritu Brno. Určitě bychom chtěli v příštích letech zvýšit úroveň kooperace na kvalitním závodním programu a přípravě i s dalšími kluby mající mladé talentované závodníky. Zejména by se tak mělo dít v oblasti juniorů a kadetů,“ dodal František Trkal.

Dařilo se i žákům Favoritu pod vedením Vladimíra Lazara, kteří se také vrací domů s pěknými umístěními v první desítce, konkrétně Opluštila a Smitha i mladé talentové Alice Mikuláškové.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE