Favorit Nys suverénním mistrem světa U23. Češi neuspěli

04.02.2023 | Marek Matějka, foto UCI

Favorit Nys suverénním mistrem světa U23. Češi neuspěli

Thibau Nys přidal k juniorskému světovému titulu v cyklokrosu také titul v kategorii U23. Dvacetiletý Belgičan vedl od startu do cíle a dojel s náskokem před Nizozemcem Tiborem Del Grossem a Belgičanem Witsem Meeussenem. Všech pět českých reprezentantů dojelo v druhé polovině startovního pole.

Závod mužů U23 nebyl zrovna dramatický. Thibau Nys se dostal do vedení už v prvním okruhu a jako jediný zareagoval Tibor Del Grosso. Nizozemec udělal v druhém okruhu malou technickou chybu a Nys zaútočil. A už ho z prvního místa nikdo nesundal. Pár vteřin za ním soupeřili tři Belgičani Witse Meeussen, Emiel Verstrynge a obhájce titulu Joren Wyseure a osamocený Del Grosso. 

Nys nemusel řešit žádné problémy, jel si svoji stopu na čele závodu a v posledním okruhu mohl jet zcela na jistotu. Ostatním belgičanům však pslední okruh moc nevyšel. nedokázali využít početní převahy a závodili spíše proti sobě, než s Del Grossem. Nizozemec se dostal až do spurtu o stříbrnou medaili a vybojval ji před Meeussenem a hodně naštvaným a zklamaným Wyseurem.  

Belgičané byli zcela suverénní, v první desítce obsadili sedm míst, kromě Del Grossa se do top ten dostalidevátý Nizozemec Lucas Janssen a desátý Brit Joseph Blackmore. 

Čechům se moc nedařilo, Matyáš Kopecký a Matyáš Fiala se dojeli na konci prvního okruhu, ale nedokázali se prosadit do první dvacítky. Fiala byl z našich nejsilnější a do cíle dorazil na 26. místě se ztrátou 3:19. Kopecký a Pavel Jindřich projeli cílem kousek od sebe na 30. a 31. místě. Matěj Stránský skončil 34. a Patrik Černý 46. 


Marek Matějka
Všechny články autora

Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE