Fernando Gaviria nejrychlejší ve 2. etapě Kolem Burgosu

29.07.2020 | Marek Matějka, ilustrační foto LaPresse

Fernando Gaviria nejrychlejší ve 2. etapě Kolem Burgosu

Kolumbijec Fernando Gaviria se ve druhé etapě Kolem Burgosu stal historicky prvním vítězem profesionálního závodu, který má za sebou onemocnění Covid-19. V hromadném dojezdu s velkým náskokem porazil Arnauda Démara a Sama Bennetta.

Fernando Gaviria (UAE Emirates) si se soupeři poradil navzdory okolnostem. Před etapou totiž odstoupili hned tři jeho týmoví kolegové, všichni totiž byli v kontaktu s lidmi pozitivními na koronavirus. Do závodu nenastoupili Kolumbijci Juan Molano, Cristian Muñoz a Andrés Ardila.

Gaviriovi to však spíše dodalo motivaci a odhodlání. Což se jasně projevilo v dojezdu etapy, v malém městě Villadiego. Týmovou podporu měl sice malou, ale efektivní. Také měl jasný plán, kuráž a rychlé nohy. Do poslední pravotočivé zatáčky najel na čele pelotonu, vyhnul se tak pádu Enrique Sanze (Kern Pharma), měl suverénně nejvyšší rychlost ve výjezdu ze zatáčky a s velkým náskokem zvítězil.

Na druhém místě dojel Arnaud Démare (Groupama - FDJ), francouzský cyklista měl nejlepší týmovou podporu, na Gaviriu však nestačil. Třetí skončil Sam Bennett (Deceuninck - Quick-Step), čtvrtý Matteo Trentin (CCC) a pátý Jon Aberasturi (Caja Rural - Seguros RGA), který si díky tomu polepšil v celkovém pořadí na druhé místo. 

Průběh etapy byl poměrně nezáživný. Do úniku se vydala pětice cyklistů ve složení Kiko Galván (Kern Pharma), Ángel Fuentes (Burgos - BH), Joel Nicolau (Caja Rural - Seguros RGA), Riccardo Verza (Kometa Xstra) a Alessandro Fedeli (Nippo Delko One Provence). Nejdéle vydržel Nicolau, ale i on byl nedaleko před cílem dostižen.   

Lídrem zůstává Felix Großschartner (BORA - hansgrohe). Rakušan má náskok 8 sekund před Aberasturim a Trentinem.      

3. etapa Sargentes de la Lora - Picón Blanco (150 km)

V první horské etapě letošního ročníku se očekávají útoky nejlepších vrchařů na tým BORA - hansgrohe. Großschartner je v kopcích velmi dobrý a dres udržet může, přesto jsou většími favority Mikel Landa, Remco Evenepoel, Iván Sosa, Richard Carapaz a další špičkoví vrchaři. 

 


  

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat

Kanibaal Sven Nys

02.12.2020


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste