Filippo Ganna novým mistrem světa v časovce

25.09.2020 | Marek Matějka, foto Sirotti

Filippo Ganna novým mistrem světa v časovce

Domácí favorit Filippo Ganna získal na autodromu v Imole svůj první světový titul v individuální časovce. Druhého Wouta van Aerta porazil o 26 sekund a třetího Stefana Künga o 29 sekund. Až pátý skončil obhájce vítězství Rohan Dennis.

Nejkratší časovka v historii světových šampionátů sedla Italovi Filippu Gannovi, který na 31,7 kilometru dlouhé trati zajel průměr 53 km/h. Ganna vedl už na mezičase, když po 15 kilometrech vedl o 20 sekund před obhájcem titulu Rohanem Dennisem. 

Jenže zatímco Dennis v druhé polovině trati, s větrem v zádech, nedokázal konkurovat nejlepším, Ganna své tempo udržel. Na mezičase byl o 46 sekund lepší než Belgičan Wout van Aert, ale letošní vítěz Strade Bianche a Milán - Sanremo byl velmi rychlý v druhé polovině závodu, zajel o 20 sekund rychleji, ale ani to nestačilo a jeho celkový čas byl o 26 sekund horší. 

Druhou polovinu trati zajel dobře také Švýcar Stefan Küng. Mistr Evropy ztratil na Van Aerta jen 3 sekundy a čtvrtého Gerainta Thomase porazil o 8 sekund. Dennis se do cíle dostal se ztrátou 39 sekund a po dvou titulech se musí smířit s pátou příčkou. 

Na druhou polovinu časovky se zaměřil Dán Kasper Asgreen a po velmi rychlém finiši vybojoval šestou příčku. O vteřinu porazil svého týmového kolegu z Deceuninck - Quick-Step a francouzského šampiona Rémiho Cavagnu. Velkým zklamáním je pro Belgičana Victora Campenaertse konečné osmé místo. Dvojnásobný mistr Evropy se nyní jen těžko nominuje na Olympijské hry v Tokiu v konkurenci Wouta van Aerta a Remca Evenepoela.

Devátý skončil Brit Alex Dowsett a až desátý Tom Dumoulin. Mistr světa z roku 2017 měl před nájezdem na automobilový okruh v Imole problém dobrzdit zatáčku a málem spadl, ale ani před tímto incidentem nejel o medaili.  

Čeští muži nezářili, ale Josef Černý dokázal udržet ztrátu na 2:15 a skončil 23. Jakub Otruba při své premiéře mezi elitními závodníky bere 37. místo s odstupem 3:31. 


 

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE