Force na Tour de France

09.07.2020 | Jiří Vlasák, foto: archiv KCK

Force na Tour de France

Přestože nevíme, zda a případně kolik českých cyklistů se nakonec zúčastní nejprestižnějšího světového etapáku Tour de France, jedna česká jistota existuje. Ve Francii bude od konce srpna do 20. září k vidění český zástupce, značka Force zlínské společnosti KCK. Přilby a brýle této značky totiž povezou závodníci francouzského celku B&B Hotels - Vital Concept p/b KTM.

Tento prokontinentální tým, který aktuálně uvádí v širší nominaci deset jmen, má ve svém středu hned několik známých cyklistů. Tím nejzajímavějším je určitě Pierre Rolland, vítěz dvou etap na Tour de France, kde dokázal být v letech 2011 – 2015 v celkovém pořadí 8., 2x 10. a 11. Nejlepšího výsledku na Grand Tours dosáhl však v roce 2014, kdy mu v konečném pořadí patřila 4. příčka na italském Giru. Lepší v tom roce byli pouze Quintana, Urán a Aru. Jeho letošním cílem, pokud se postaví na start, bude určitě etapový úspěch.

O etapová prvenství bude v závěrech především sprinterských etap usilovat i jeho týmový kolega Bryan Coquard, postavou sice menší (171 cm), ale velmi dobrý sprinter, byť nikoli špičkový. Svědčí o tom jeho dosavadních 44 kariérních vítězství v závodech UCI. Tour absolvoval zatím třikrát, vítězství se nedočkal, ale na podiu už stanul opakovaně: 2x 2. a 2x 3. Nejslavnějšímu vítězství své kariéry byl určitě nejblíže v roce 2015, kdy ho v poslední etapě na Champs-Élysées porazil pouze André Greipel.

Devět let v týmech World Tour strávil Belgičan Jens Debusschere, jehož předností jsou také závěry sprinterských či klasikářských etap. Tímto způsobem dosáhl například na etapu na Tirreno-Adriatico či Kolem Belgie.

Čtyři roky ve World Tour týmech prožil i Cyril Gautier. V širší nominaci je i Rakušan Sebastian Schonberger, jehož jedním z nejlepších výsledků jeho dosavadní kariéry je 5. místo z Czech Cycling Tour v roce 2018 v dresu italského Wilier Triestina.

Cyklisté tohoto bretaňského celku používají výrobky značky Force prvním rokem. Na Tour budou vidět v brýlích Everest, Amoledo a Edie a přilbách Rex, Orca a Lynx.

Společnost KCK Cyklosport-Mode s.r.o. byla založena v roce 1991 jako specializovaný velko i maloobchod. U vzniku společnosti stáli tři společníci, z jejichž jmen byl odvozen název KCK. V současnosti má firma KCK pouze jediného majitele, kterým je Dalibor Kmenta, který stojí v čele společnosti již od roku 1995.

Dalibor Kmenta

Společnost KCK je také výhradním dovozcem mnoha světově známých značek, jako jsou například PROLOGO, UNIOR, PERUZZO, VELOTOZE, ITM, HUTCHINSON a řada dalších. Speciálně však vypíchněme exkluzívní italské bicykly WILIER. Základním prodejním sortimentem jsou ovšem komponenty SHIMANO a produkty vlastní značky FORCE. 

Produktová nabídka Force je dnes tak široká, že zahrnuje téměř vše, co cyklista potřebuje. Od komponentů, přes nářadí, maziva, trenažery, oblečení až po třeba střešní autonosiče kol.

Za dobu svého působení se společnost KCK prosadila nejen na domácím trhu, ale její výrobky si dnes mohou zákazníci koupit počínaje Slovenskem, přes Polsko, Německo, Rakousko, ale také Francii, Itálii, dokonce i v Irsku a nejnověji i v Japonsku. 

Jako úspěšná společnost podporuje KCK cyklistiku v domácích vodách i v zahraničí. Z našich jmenujme za všechny Ethic Sport, produkty Force vozí i cyklokrosaři ČEZ Cyklo team Tábor, tj. včetně loňského mistra republiky Michaela Boroše, ze silničních to jsou pak například SKC Pardus TUFO Prostějov či CK Příbram Fany Gastro. Přímo v názvu mají uvedenu značku Force KCK Zlín a Force team Jeseník. 

V zahraničí Force podporuje týmy ze Švýcarska, Maďarska, Rakouska, Srbska, Portugalska atd. Z těch výše postavených kromě francouzského B&B Hotels - Vital Concept p/b KTM zaujmou dva kontinentální celky. V Lotyšsku registrovaný, ale domovem v Itálii Amore & Vita Prodir, který funguje už od roku 1948, a již od svých začátků nese vatikánské poselství míru, které má uvedeno v názvu (pozn.: love for life).

Týmem v minulosti prošli borci jako Mario Cipollini, Michele Bartoli, Andrea Tafi či vítěz Giro d'Italia 1991 Franco Chioccioli.  Aktuálně v týmu závodí vedle 6 Lotyšů i 5 Italů, z nichž nejzkušenější je Davide Appollonio, který dokonce strávil v minulosti dva roky ve Sky a v letošní sezóně se v tomto týmu vrací do světa větší cyklistiky po 4leté nucené pauze. Appolloniovi je 31 let, ale proti 44letému olympijskému vítězi v cross-country Miguelu Martinezovi, který se k týmu připojil letos v červnu, je úplným mladíčkem. Pro letošní sezónu je tým vybaven přilbami Rex, Lynx, Orca a Globe a brýlemi Amoledo a Edie. 

Druhým kontinentálním týmem, který je vybavován produkty Force, je rakouský Team Vorarlberg Santic, který dobře známe z českých silnic a jímž v poslední době prošli i takoví borci, jako Švýcar Patrick Schelling, nově v Israel Start-Up Nation, či Němec Jannik Steimle, od letoška Deceuninck – Quick Step. 

Je příjemné vědět, že v Čechách se podařilo vybudovat firmu, která se významně prosazuje na cyklistickém trhu, podporuje domácí cyklistiku a je o ni zájem i v zahraničí a pro běžného uživatele i fakt, že nabízí mimořádně široký sortiment v bezkonkurenčním vyvážení kvalita – cena.

 

 Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste