František Trkal označuje sezónu mládeže Favoritu Brno za fantastickou!

07.11.2019 | Jiří Vlasák, foto: Jan Brychta, Ján Melicher, Dušan Karásek

František Trkal označuje sezónu mládeže Favoritu Brno za fantastickou!

V minulém roce nastavili závodníci mládeže Favoritu Brno podle šéftrenéra Františka Trkala svými výkony a úspěchy laťku hodně vysoko. „V letošní sezóně se jí podařilo překonat. Máme z toho všichni velkou radost,“ pochvaluje si uplynulý rok bývalý vynikající silničář a mnohonásobný reprezentant.

Už vloni jsme nastavili systém s jasně danou strukturou a úkoly a s větší provázaností jednotlivých týmů a ono to zafungovalo velmi dobře,“ dodává František Trkal a děkuje všem trenérům mládeže. Tomáši Šarapatkovi, který má na starosti přípravku, Vladimíru Lazarovi, který se stará o žáky, Lukáši Petrovi, trenérovi kadetů a juniorů. Sám pečuje o třiadvacítkáře a muže. 

To že naši mládežníci získali celou řadu titulů a medailí, je skvělé, ale ještě víc mě těší jejich nadšení a zápal pro tenhle sport,“ vyjadřuje své nadšení František Trkal a jako bývalý vítěz Závodu míru juniorů z roku 1988 se těší z rostoucího počtu adeptů tohoto nádherného sportu. Zvláště když není daleko doba, kdy Favorit trápil nedostatek závodníků. „Na svou mládežnickou líheň můžeme teď být hodně pyšní.“ 

Z početné mládežnické základny vynikl kadet Štěpán Telecký, který ovládl celkově Techniserv Cup 2019, český pohár v silniční cyklistice mládeže, stal se mistrem republiky v časovce, vyhrál i časovku na dětské olympiádě v Jablonci nad Nisou, jako prvoročák a nejmladší z našich skončil pátý na Závodu míru nejmladších v Jevíčku. „Má za sebou opravdu skvělou sezónu,“ chválí šéftrenér. 

Výborné výsledky dosáhl také kadet Štěpán Široký, mistr republiky na dráze a majitel několika dalších medailí. Z juniorů vynikl Adam Křenek, který je rovněž několikanásobným medailistou z dráhy.

Díky svým výsledkům se dostala věkem stále juniorka Veronika Jandová - která se výrazně zviditelnila již loni na mistrovství světa a letos byla nominována opět - na stáž do centra UCI ve Švýcarsku. „Vypadá to, že příští rok by měla v centru UCI pokračovat v kategorii žen,“ prozrazuje desetinásobný účastník Závodu míru dospělých.

František Trkal však chválí úplně všechny. „Favorit zase žije cyklistikou,“ bere tuhle skutečnost jako tu nejlepší odměnu pro všechny, kteří na tom mají zásluhu. 

Velmi dobrá práce s mládeží jistě byla důvodem, proč je právě Favoritu čerstvě přiděleno jedno z nově zřizovaných Středisek vrcholového sportu.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste