GIANT LIGA PLZEŇ 2022 začíná...

24.04.2022 | TZ organizátora, foto: Petr Strnad

GIANT LIGA PLZEŇ 2022 začíná...

Giant Liga v Plzni bude pokračovat 21. ročníkem a startuje již tradičně v úterý od dubna do září od 17:30 hod. Seriál odstartuje prvním závodem 26. dubna GP RAFKARNA. Giant Liga po COVID-19 tak startuje v pevných termínech bez omezení. V letošním roce se závodí nejen ve sportovním areálu Rapid na Doubravce, ale i v centru města Hradce Králové v neděli 28. 8. 2022.

21. ročník GLP2022 se letos skládá z dvanácti jednotlivých závodů, z kterých vyjde i celkový vítěz letošního ročníku. Cyklisté tak budou mít možnost vyniknout v jednotlivých dílech, ale i v celkovém hodnocení. Mohou na sebe upozornit jednotlivci jak v kategorii juniorů a juniorek, tak žen, mužů elite i masters. Pro kategorie juniorů, žen a mužů jsou připraveny dresy lídra seriálu. I letos, stejně tak jako v ostatních letech, bude připraven dres pro nejaktivnějšího jezdce měsíce. Díky rozměrům jedinečného asfaltového oválu v Plzni na Rapidu tak mohou společně startovat junioři, ženy a muži. Kde pak ženy nově mají cíl ve 44. okruhu, masters v 51. Okruhu a junioři společně s muži v 55. okruhu. 

Nově se bude startovat tzv. „handicapovým startem“, kdy na okruh jako první vyjedou junioři, ženy a muži masters cca 30 sekund před hlavním polem. Teoreticky tak budou mít možnost během 4 – 6 km nasbírat důležité body, které by v hlavním pelotonu těžko získávali.

Významným zpestřením cyklistického seriálu pak bude zařazení městského kritéria v Hradci Králové. Cyklistická kritéria vždy patřila do center měst, kde se v zatáčkách a úzkých uličkách zviditelní opravdu jen ti nejlepší borci. 

Giant Liga 2022, tak to je již tradiční soutěž aktivity o puntíkovaný dres „Bageterie Boulevard prestige“. Kategorie juniorů v letošním roce bude soutěžit o bílý dres „BAUHAUS Cup“ a ženy budou soutěžit o „LIV- BOHEMIA SEKT Cup“. Lídr seriálu se pak oblékne do zbrusu nového limitovaného dresu GIANT - SWEEP.

Ve spolupráci s RKCA v čele s Petrem Kubiasem, bude od května před každým závodem GIANT LIGY závod i pro kategorii žáků, žákyň a kadetů, kadetek.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE