Giant představil nový Reign E+

06.08.2021 | Marek Matějka, foto Giant/Damien Rosso

Giant představil nový Reign E+

Nové elektrické enduro představila společnost Giant. Reign E+ je vybaven motorem SyncDrive Pro Yamaha s výkonem 85 Nm.

Obliba elektrokol všeho druhu rychle roste a v disciplíně enduro našla možná nejlepší uplatnění. Giant jde tomuto trendu naproti a připravil špičkové enduro elektrokolo Reign E+. Kolo bylo vyvinuto ve spolupráci s Joshem Carlsonem, závodníkem týmu Giant Factory Off-Road a vítězem několika národních šampionátu v E-MTB. Carlson přestoupil z endura na elektrická endura v sérii Enduro World Series. A k tomu potřeboval závodní kolo odpovídající nejvyšším nárokům. A pomohl ho postavit. 

"Chtěl jsem závodní kolo s rychlým, silným a účinným motorem. Chtěl jsem závodní zbraň," říká Carlson.

Giant proto ve spolupráci s Yamahou vyvinul motor SyncDrive Pro s kroutícím momentem 85 Nm. Motor je také lehčí (2,7 kg) a menší a díky tomu má kolo lepší prostupnost terénem. Oproti předchozímu modelu Reign E+ je o 37 mm výš. Novinkou je použití předního kola s průměrem 29 placů. Díky tomu kolo zvládá náročnější terény. Zadní zůstává ve velikosti 27,5 palce, díky tomu je zadní stavba kratší o 19 mm a kolo je ovladatelnější.

Hliníkový rám ALUXX SL je postaven kolem tlumiče Maestro, které nabízí 160 mm odpružení. Novinkou je také nastavitelná geometrie. V oblasti tlumiče lze nastavit nižší a vyšší geometrie o 10 mm. Díky tomu se změní také úhel hlavové a sedlové trubky. 

Reign E+ ve verzi 0 má baterii EnergyPak Smart 750 v dolní rámové trubce, která má o 20 % větší kapacitu. Baterie se nabije na 80 % kapacity během dvou hodin při použití nabíječky Giant Smart Charger. Ostatní modely mají baterie Energy Pak Smart 625. 

V nabídce českého distributora budou modely:

Reign E+ 0

Reign E+ 1

Reign E+ 2

Reign E+ 3

(Ceny pro český a slovenský trh zatím nebyly stanoveny). 

Více o kolech Giant na www.giant-bicycles.com


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste