Grand Prix v Plzni vyhrál Petr Fiala

26.08.2020 | Jan Kotal, foto Tomáš Tesař

Grand Prix v Plzni vyhrál Petr Fiala

Úvodní díl GIANT LIGY v Plzni se jel za letního počasí, kdy teploměr na Rapidu ukazoval příjemných 25.0 °C. Po Mistrovství ČR si přijel do Plzně spravit náladu smolař Petr Fiala. A nakonec se mohl radovat ze zaslouženého vítězství.

Na závodníky tentokrát čekalo prvenství na pásce, které drželo celé startovní pole pohromadě.

Závod byl od startu velice rychlý a pravidelně se snažil bodovat Jan Ryba ze Sparty. V koncovkách se neztratil ani Martin Boubal (CT Weber), ale nakonec se musel spokojit se třetím místem celkového hodnocení.

V závodě byl aktivní i Karel Tyrpekl (TUFO Pardus Prostějov) a sbíral v bodovačkách důležité body, ale ani jemu to nakonec na stupně vítězů nestačilo. Pěkný výkon předvedl Robert Hula (Expres CZ – Tufo Team Kolín), který odskočil z pelotonu na čtyři okruhy a nasbíral 8 bodů.

V polovině závodu se totiž podařilo odskočit dvojici jezdců Jonáši Vojtěchovi (LAWI Stars -  Giant) a Petrovi Fialovi (AC SPARTA PRAHA). Fiala už měl nabodováno a tímhle únikem stvrdil vítězství v Grand Prix EFISAN.

gallery

Na prémiích Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity) jsme mohli vidět velký souboj dvou borců Martina Kohouta (Topforex Lapierre pro cycling) a Jana Šubrta (Cyklo ATOM). Nakonec se z puntíkovaného dresu mohl radovat Šubrt o jediný bod před Kohoutem.

Ženám kralovala Daniela Trčková (RESTORE CYCLING). Juniory vyhrál Karel Macán (Roman Kreuziger Cycling Academy) a kategorii Masters jezdce nad 40 let Petr Ruman (Cyklo Atom).

Petr Fiala v cíli: „Na silničním Mistrovství ČR jsem měl smolný den, chtěli jsme v Plzni vyhrát, a to se mi povedlo“.

Rozhovor najdete na https://youtu.be/oY7rpfOedRc


Další díl Giant Ligy 2020 pokračuje 1. září v Plzni, ve sportovním areálu SK RAPID.

GP EFISAN 25. srpna 2020
Čas vítěze: 1:20,35 h 60km


1.   Petr FIALA                   AC SPARTA PRAHA EL                24
2.   Jan RYBA                    AC SPARTA PRAHA EL                19
3.   Martin BOUBAL           CT WEBER EL                              13
4.   Jonáš Vojtěch              Lawi Stars - Giant EL                    12
5.   Karel Tyrpekl               TUFO Pardus Prostějov EL           12
6.   Petr MALÁN                AC SPARTA PRAHA EL                  9
7.   Robert Hula                 Expres CZ - Tufo Team Kolín EL     8
8.   Vojtěch MODLITBA     CK Příbram - Fany GASTRO EL     6
9.   Jakub PILEČEK          CK Příbram - Fany GASTRO U23   5
10. Pavel Kopecký            Vysočina Cycling EL                        4


BAUHAUS Cup Juniorů
1.   Karel MACÁN                      SportRaces Cycling Team JUN                     9
2.   Stanislav PROCHÁZKA      Roman Kreuziger Cycling Academy KAD      8
3.   Vojtěch CÍRKVA                  Roman Kreuziger Cycling Academy KAD      4
4.   Matouš RUBÁŠ                   Roman Kreuziger Cycling Academy KAD      2
5.   Pavel STRÁDAL                  TJ PLAMEN CHODOV, z.s. JUN


Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity)
1. místo Jan Šubrt (CYKLO ATOM) 5b

LIV BOHEMIA SEKT CUP (ženy)
1.  Daniela TRČKOVÁ                RESTORE CYCLING F*EL
2.  Alexandra STRNADOVÁ       CK Příbram - Fany GASTRO F*EL


NaCesty.cz CUP (jezdci Masters nad 40let)
1.  Petr RUMAN                          CYKLO ATOM M40                                    3
2.  Petr KILIAN                            TRISPORT RAPID M40                             3
3.  Jakub Kubias                         Roman Kreuziger Cycling Academy M40   2
4.  Tomáš Mužík                          Rafkarna IDEA CT M40                             1
5.  Petr STANČÍK                        Roman Kreuziger Cycling Academy M40
6.  Karel VLK                               CK KRAMOLÍN M40

 

 

 



Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste