Jeroboam series od italské značky 3T Bike se kromě Itálie koná v destinacích jako je Španělsko, Rakousko nebo Costa Rica. Je to mnohem víc než gravelový seriál, je to cyklistický festival, v rámci kterého se protíná pořádná nálož kilometrů na štěrku s dobrým jídlem, živou hudbou a bohatým doprovodným programem. 

Nejde jen o samotnou jízdu, ale o společně strávený čas za řidítky s přáteli a o objevování nových míst. Prostě je to víc o zábavě, než o tom, co nejrychleji protnout cílovou pásku. 'Non-supported' trasy podle předem dané GPX o délkách 300 km, 150 km, 75 km a 37,5 km jsou navrhnuty ideálně pro gravel / XC kola. Na jakém kole ale závodníci pojedou, je čistě jen na nich.

JEROBOAM_300-147.jpg

A proč zrovna Jeroboam? První ročník akce Jeroboam se konal v italské Franciacortě. Oblasti, která je známá svým šumivým vínem. Těm pozornějším možná už tohle podprahové propojení došlo, Jeroboam je 3000 ml láhev vína, ekvivalent 4 normálních lahví. Odtud vychází název této bláznivé, 300 km dlouhé, gravel challenge. Ve stejném duchu se pak nesou názvy ostatních tras - Magnum 150 km, Standard 75 km a Demi 37,5 km. Už jste se rozhodli, jak velkou “láhev” vína si předposlední červnový víkend dáte vy? Registrovat na akci se můžete zde. 

Zázemím prvního ročníku Jeroboam v České republice je Kolovna Bikecentrum v podhůří Králického Sněžníku. Závodníci, kteří se vydají na nejdelší trasu 300 km, budou startovat z Hynčic pod Sušinou už v pátek ráno 23. 6. 2023. Ostatní na trasu vyrazí až v sobotu 24. 6. v ranních hodinách. Nejdelší trasa nabídne účastníkům to nejlepší z Jeseníků a Rychlebských hor. Všichni závodníci se ale můžou těšit na různorodý terén od štěrkových cest, přes cyklostezky, lesní cesty až po singletracky. 

Snímek obrazovky 2024-06-06 v 10.26.10.png

Rychlebské hory se nacházejí severně od města Jeseník a ne nadarmo se o nich říká, že patří mezi jedny z nejkrásnějších částí České republiky. Díky nízkému počtu návštěvníků si tak závodníci budou moci naplno užít stále nedotčenou přírodu. Cyklisticky se jedná trochu o opomíjenou oblast, která ale rozhodně stojí za prozkoumání! Druhá část nejdelší trasy, stejně tak jako  kratší varianty - Magnum, Standard a Demi, jsou motané přímo v Jeseníkách, přes všechny jejich skryté skvosty. Nicméně ani zkrácené verze Jeroboam jezdcům neodpustí horské pasáže, strmé úseky nekompromisních kopců v blízkosti Hynčic pod Sušinou, ani úchvatné výhledy v okolí Králického Sněžníku. 

JEROBOAM_300-248.jpg

Zázemím celé akce, kde bude probíhat registrace i doprovodný program, je Kolovna Bikecentrum v Hynčicích pod Sušinou. A to nejdůležitější, v sobotu po dojezdu většiny jezdců do cíle, zde bude probíhat afterparty! Co se týká ubytování, tak každý biker určitě moc dobře ví, že po náročném švihu se spí zaručeně nejlépe, ať už je to kdekoliv. Pro všechny účastníky bude rezervované místo ve “stanovém městečku”, kde naplno zažijí atmosféru akce a budou v samém centru dění.

V rámci prodlouženého víkendu se mohou účastníci těšit na bohatý doprovodný program, 3T testovací centrum gravelů, BBQ, živou hudbu, chill zónu a partnery akce. Na Jeroboamu v Jeseníkách budete mít možnost potkat se se zástupci značky 3T Bike, zajímavými tvářemi ze světa long distance závodů a s Kolovna crew. 

Partnery Jeroboamu v České Republice jsou: 3T Bike, Komoot, Posedla, Isadore, Chimpanzee, Peaty's a Lesy ČR. 

Více na jeroboam.kolovna.cz