Hájková a Van Neck začínají v Austrálii!

14.01.2020 | Jiří Vlasák, foto: Bepink, Markéta Hájková

Hájková a Van Neck začínají v Austrálii!

Italský dámský Bepink nominoval do Austrálie na úvodní podnik sezóny Santos Women´s Tour Down Under i obě Česky, které má v kádru!

Jde o ženskou obdobu prvního závodu letošního kalendáře pro muže. V případě žen organizátoři připravili čtyři etapy. Na start se postaví celkem 16 týmů. Z těch, co letos obdržely statut WorldTour, jich bude šest: Mitchelton, Sunweb, Canyon, Trek, Alé a FDJ, chybět bude jen CCC a Movistar.

Bepink má pro letošek deseti členný kádr, kromě domácích Italek jsou v něm obě jmenované Češky, přičemž 19-letá Markéta Hájková sem přestoupila před sezónou, a k nim jedna Australanka Grace Anderson, která je v týmu také nováčkem. Všechny tři "cizinky" se představí na úvod sezóny v Austrálii.

S nimi tady budou závodit dvě nejzkušenější ze součásného týmu a to Valsecchi (37) a Frapporti (31). Na zkušenou vzali také mladou Zanardi (19).

"Holky" se už připravují v Austrálii

Jde o pátý ročník a kromě prvního všechny ostatní ovládla domácí Amanda Spratt z Mitchelton-Scott (mj. vítězka Tour de Feminin z roku 2011, druhá z MS na silnici 2018 a třetí 2019, třetí z dámského Gira 2019 atd.). Ta je také favoritkou číslo jedna i pro letošní ročník, když svou výbornou připravenost v této části sezóny předvedla 12. ledna na národním šampionátu na silnici: v závěru si poradila s dvěma soupeřkami, které s ní dokázaly udržet krok až do cíle, okřesaný peloton měl ztrátu téměř šest minut.

V cestě za dalším triumfem na tomto domácím závodě, který začíná 16. ledna, ji bude podporovat loni druhá Lucy Kennedy.

Etapy:

1. 116 km, 1550 výškových metrů, VP 2. kat. (49. km)

2. 115 km, 1680 výškových metrů, VP 2. kat. (104. km)

3. 109 km, 1770 v. m., v závěru 3x přes stejný kopec, podruhé VP 2., potřetí na vrcholu cíl

4. 43 km, kritérium na 1,7 km okruhu

Ženský závod končí dva dny před startem mužského etapáku, na nějž se v Austrálii už připravuje i Josef Černý v oranžových barvách CCC a jehož hlavním úkolem bude podpora lídra pro tento závod Novozélanďana Patricka Bevina.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste